קבלן רשום מס' 36727

איטום ביריעות ביטומניות

אם אתם צריכים לאטום את גג המבנה שלכם סביר להניח שכבר פניתם לקבלן איטום מבנים ושמעתם על היריעות ביטומניות. אם לא שמעתם כדאי שתכירו- מדובר בשיטה שנפוצה לאחרונה באיטום גגות שכן היא מאוד יעילה. עם זאת יש לקחת ששיטת איטום זו לא מתאימה לביצוע איטום בכל גג לכן וודאו קודם עם קבלן האיטום שלכם.

מה הם היתרונות של איטום ביריעות ביטומניות:

לביצוע איטום ביריעות ביטומניות יש יתרונות רבים והן:
• יריעות ביטומניות עמידות לאורך זמן ביחס לאמצעי איטום אחרים
• היריעות עמידות בפני פגעי מזג האוויר שכן הן אינן רגישות לחום או לקור גם לא בטמפרטורות קיצוניות.
• איטום מסוג זה חוסך טיפולי אחזקה של הגג לאחר הביצוע
• היריעות עמידות מפני פגיעות מכאניות למיניהן
יתרונות אלה הפכו את האיטום ביריעות ביטומניות לשיטה יעילה ופופולארית במיוחד אצל קבלני האיטום.

סוגי יריעות :

בשוק קיימים שני סוגים עיקריים של יריעות ביטומניות כאשר בארץ קיימת רק חברה אחת עיקרית שמייצרת אותם אבל ישנן חברות רבות המייבאות אותן. הסוג הראשון של היריעות נקרא APP- מדובר ביריעה ביטומנית שהינה עמידה לשמש ולחום קיצוני ולכן היא מתאימה בעיקר למקומות בהם הגגות חשופים לשמש ישירה מרבית ימות השנה. סוג זה של יריעה ביטומנית נפוץ מאוד בארץ ישראל בה יש שמש חזקה רוב ימות השנה והגגות חשופים אליה ישירות. הסוג השני של היריעות נקרא SBS- מדובר ביריעה שהינה עמידה לקור קיצוני שמגיע עד למינוס של עש מעלות ולכן היא מתאימה בעיקר לאיטום גגות במקומות קרים, גגות של מרתפים וגגות של מקלטים. לא מומלץ להשתמש ביריעה זו על גבי גגות החשופים ישירות לשמש שכן חום יכול להרוס את האיטום שלה ולכן חשוב לדעת להתאים את סוג היריעה לסוג הגג.

מה חשוב לדעת לפני ביצוע איטום?

מדובר באיטום שמתאים לרוב הגגות, ולאיטום מרפסות אבל יש לוודא שהגג או המרפסת שלכם באמת עומד בתנאים לביצוע האיטום הנדרש. היריעות הביטומניות מכילות זפת ואין לערבב מוצרי אטימה מחומרים שונים ולכן הוא מתאים בעיקר לגגות שחדשים או לגגות שכבר מצופים בזפת ולא לגגות שמצופים בחומר אקרילי. כמו כן כאשר יש לכם הרבה קולטנים ודודי שמש על גבי הגג הדבר מפריע לפרוש את היריעות וגם אם האיטום בעזרתן יעשה מסביב לאותם הגופים הוא לא יעשה בצורה אטומה לגמרי, או שיהיה צורך לפרק את כל הגופים שעל גבי הגג, לפרוש את היריעות ולאחר מכן להרכיבם מחדש דבר הדורש זמן רב ועולה לא מעט לבצע. ההמלצה היא לבצע את איטום ביריעות ביטומניות במידה ויש לכם גג מבטון שכן מדובר בחומר שמאפשר את היצמדות היריעות בצורה הטובה ביותר.

איטום גגות ביריעות ביטומניות

מידע נוסף שאולי יעניין אותך

מרום - איטום גגות | שיקום מבנים דילוג לתוכן