מידרג לוגו

קבלן רשום מס' 36727

חיפוש

איטום מרפסות – מרפסת מרוצפת, מרפסות פתוחות


מרום מתמחים באיטום מרפסות פתוחות, ריצוף גג ושיקום מבנים ללקוחות פרטיים ולחברות המובילות במשק, בין לקוחותינו נמצאים משרד הביטחון, אלקטרה, אלקטרה FM אחזקות, דניה סיבוס ועוד…

מרום הינו קבלן בעל רשיון מורשה לאיטום מרפסות פתוחות, ריצוף גג ושיקום מבנים. לקבלת מידע נוסף אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר טלפוני ב-0528159326 או דרך האתר ונשמח לעמוד לשירותכם.

איטום מרפסות פתוחות

מרפסות פתוחות חשופות יותר לפגעי מזג האוויר כגון גשם, רוחות, שמש ושינויי טמפרטורה. לכן הן דורשות טיפול מיוחד באיטומן על מנת למנוע חדירת מים ורטיבות.

אנו בחברת מרום מציעים מגוון פתרונות איטום למרפסות פתוחות:

 • איטום באמצעות יריעות ביטומניות גמישות
 • איטום עם חומרים אקריליים
 • שילוב של טיח עם יריעות איטום
 • איטום תפרים ומחברים בסיליקון

בוחרים את הפתרון המתאים ביותר על פי מצב המרפסת, מיקומה וחשיפתה לפגעי מזג אוויר. האיטום נעשה באופן מקצועי ע”י איטמים מוסמכים תוך אחריות ארוכת טווח לתוצאות.

ריצוף גג

ריצוף גג כולל מספר שלבים עיקריים:

 • הכנת השטח וניקויו מפסולת
 • ביצוע שיפועי ניקוז למניעת מפגעי רטיבות
 • התקנת שכבת בידוד תרמי ואקוסטי
 • יישום יריעות איטום על הבידוד
 • הדבקת אריחי גג (קרמיקה, אבן ועוד)

אנו שמים דגש מיוחד על שלב האיטום, המבוצע ע”י איטמים מוסמכים תוך שימוש ביריעות ביטומניות איכותיות ואמינות.

בודקים את איכות האיטום במשך 48 שעות לפני תחילת הריצוף.

מתמחים בריצוף גגות שטוחים ומשופעים עם אחריות ארוכת טווח על העבודה.

 

 

איטום מרפסות - מה עושים במקרה של נזילה במרפסת ?

כאשר אתם מזהים נזילה במרפסת חשוב מאוד להקפיד על איטום הנזילה במהירות ובצורה מקצועית בכדיי לא לייצר נזק רב יותר למרפסת ולשכנים שלכם. אי איטום המרפסת לאורך זמן יכולה להוביל להשלכות משמעותיות על דירתכם ולפעמים גם למבנה המשותף, במידה וזיהתם נזילה במרפסת כדאי לטפל בזה במהירות. איטום מרפסות צריך להתבצע רק על ידי קבלן מורשה ובעל הרשיון המתאים לכך.

ממה נובעת נזילה במרפסת ?

נזילה במרפסת לרוב נובעת מבלאי ושחיקה טבעיים של חומריי הבניה, או כתוצאה שלא נעשתה בדיקה מספקת לבדיקת הצפה, וכשלים בסיום איטום המרפסת. כאשר יש רטיבות במרפסת הדבר הראשון אותו צריך לבדוק היא מהיכן מגיעה הנזילה במרפסת, ישנה חשיבות רבה לזיהוי מקום הנזילה לפניי תהליך איטום, שכן מיקום הנזילה ישפיע עם שיטת האיטום וסוג החומרים בהם יהיה צורך להשתמש לצורך איטום המרפסת. בסיום כל תהליך של איטום מרפסות ישנה חשיבות מכרעת לבדיקה קפדנית של הצפה וכשלים ולוודא שאיטום המרפסת נעשה כראוי ולאחר בדיקה.

באנר איטום מרפסות

שיטות נפוצות לאיטום מרפסות

ישנם מספר שיטות נפוצות לאיטום מרפסות חלקן יעילות יותר חלקן מעט פחות, שיטות איטום המרפסת יבחרו לפי תקציב הלקוח, כמובן שישנם שיטות שיפתרו את בעית הנזילות לפרק זמן ארוך וממושך יותר לעומת שיטות אחרות אשר יכולות להיות יעילות לטווח זמן קצר יותר.

איטום מרפסת ללא פירוק של הריצוף

נתחיל בכך שנגיד שזהו אינו התהליך המומלץ ביותר, מהסיבה שהאיטום לרוב מחזיק פרק זמן קצר יותר, משך הזמן הממוצע שהאיטום מחזיק הינו בין שניים עד חמש שנים במקרה הטוב. האיטום יתבצע בכך שנמלא את המרווחים במרצפות בצבע אפוקסי,תתבצע בדיקה להיצאות נקז דו מפלסי במרפסת, ומריחת חומר מתאים בין הקירות לרצפה. החדשות הטובות באיטום מרפסת ללא ריצוף הם: שהמחיר הרבה יותר זול מאשר תהליכים אחרים.

 

איטום והרכבת אריחים חדשים על גביי הריצוף הקיים

 תתבצע בדיקה מקיפה של מקור הרטיבות וסדקים, ולאחר מכן יתבצע תהליך איטום של הריצוף הקיים בעזרת יריעות ביטומניות ומעליו הרכבה  של אריחים חדשים. שיטה זו חוסכת את פירוק האריחים הקיימים, אך לא תמיד הינה השיטה המומלצת ביותר, ישנם עוד משתנים שצריך לקחת בחשבון לפני השימוש בשיטה זו. ייתכן ויהיה צורך בבדיקה עם מהנדס חיצוני לגביי אפשרות זו עקב כך שמדובר בעוד שכבת ריצוף והעמסת עוד משקל למרפסת.

 

פירוק הריצוף ואיטום המרפסת ביריעות ביטומניות

שיטה הכוללת את פירוק והרמת הריצוף הקיים, ובדיקה מקיפה של השיפועים, סדקים, ומקור הרטיבות.לביצוע תהליך זה, חשוב מאוד לבחור קבלן עם רשיונות מתאימים, שכן ישנו תקן מחמיר לתהליך. שלבי תהליך האיטום כולל: פירוק של המרצפות,בדיקה וכיוון שיפועים והתאמתם לתקן, יציקה של סף הפרדה, מריחת חומר פרימייר ביטומני על שטח המרפסת,בדיקת המרזבים ופתחי הניקוז,התקנת מערכת איטום באמצעות יריעות ביטומניות, בדיקת הצפה של 48 שעות במטרה לוודא שתהליך האיטום אכן צלח,לפני תהליך הריצוף מחדש,התקנת נקז דו מפלסי,ריצוף המרפסת מחדש.

מהו הזמן הממוצע שמתחיל להיווצר בלאי אשר מוביל לנזילה במרפסת?

לא ניתן להגיד שיש זמן ממוצע אשר מוביל לבלאי בחומר, עקב כך שזה תלוי באילו חומרים ושיטות איטום השתמש הקבלן בעבר, בנוסף כיווני המרפסת שינויי מזג האויר,החשיפה לגשם ולשמש, ישפיעו גם כן תהליך ההתישנות והבלאי של החומר במרפסת.

מהי בדיקת הצפה תקינה?

בדיקת הצפה תקינה מתבצעת לצורך בדיקה שתהליך איטום המרפסת אכן הצליח. בדיקת ההצפה תתבצע לפני התחלת תהליך הריצוף של המרפסת,
זמן בדיקת ההצפה הינו בין 48 שעות עד 72 שעות. לאחר מכן תתבצע בדיקת הצפה תקינה, ומיד לאחר מכן יתחיל תהליך ריצוף המרפסת.

איך לבחור קבלן לאיטום מרפסת?

כאשר נתקלתם ברטיבות או נזילה מהמרפסת, ואתם זקוקים לקבלן לאיטום מרפסות, ישנם כמה פרמטרים שכדאי לקחת בחשבון.
מרפס הבית שלכם הוא חלק מהמבנה שלכם ולכן כל פגם מהווה נזק ישיר לבית, לכן בחירות הקבלן לאיטום המרפסת צריכה להיות של בעל מקצוע בראש ובראשונה בעל רשיון ותעודות הסמכה לאיטום מרפסות. חשוב לקחת בחשבון את השיטה לאיטום המרפסת אשר תבוצע, תוקף האחריות, וכמובן המחיר הכולל.
חשוב לזכור בחירת קבלן ללא הסמכות מתאימות, גם במחיר יותר נוח, יכול להוביל למקרים של פגמים משמעותיים במבנה ולפעמים לסכנה לדיירים.

איטום מרפסת מרוצפת ככה אנחנו עושים את זה

תהליך מלא של איטום מרפסת מרוצפת, מהסרת המרצפות, דרך תיקון שיפועים, איטום ביריעות ביטומניות, בדיקת הצפה תקינה, ועד לאיטום מלא וריצוף מחדש של המרפסת, והכי חשוב מה שאמור להיות מובן מאליו אצל כל בעל מקצוע… השארת המרפסת ושטח העבודה נקי ללקוח!

שלבי עבודה באיטום מרפסת מרוצפת

כדאי להקפיד על שלבי עבודה ברורים כאשר אוטמים מרפסת מרוצפת, הקפדה על תהליך עבודה נכון ומדויק הינו הכרחי לאיטום המרפסת בצורה מקצועית ויעילה לכן כדאי ומומלץ להבין מהם השלבים לאיטום מרפסת מרוצפת:

 1. בדיקת המרפסת – מבט מהיר יעזור להבין אם ניתן למצוא את מקום הנזילה בצורה מיידית, מהי מידת הנק הקיים, ופוטנציאל הנזק העתידי, האם הנזילה מזיקה רק לדיירי הבית? או גם לשכנים ודיירים נוספים? ועוד גורמים אשר ניתן יהיה לזהות במבט ראשוני ולהחליט על דרך הטיפול הנכונה ביותר.
 2. השלב הראשוני באיטום מפרסת מרוצפת הוא הסרת המרצפות – זהו שלב שבו קודחים ומרימים את המרצפות עלול לעורר מעט רעש, אך זה איננו תהליך ארוך.
 3. בדיקת שיפועים במרפסת- לאחר הסרת המרצפות חובה לבדוק את השיפועים במרפסת, והצטברות המים בעקבות שיפועים לא תקינים.
 4. תיקון שיפועים.
 5. מריחת פריימר – לאחר תיקון השיפועים מתחילים במריחת פריימר, שכן חומר זה הינו יסוד קושר.
 6. איטום בירעות ביטומניות שכבה ראשונה.
 7. איטום ביריעות ביטומניות שכבה שנייה – כלל שכדאי לשים לב אליו תמיד שאיטום המרפסת יתבצע בעזרת שניי שכבות של יריעות ביטומניות.
 8. בדיקת הצפה 72 שעות.
 9. בדיקת הצפה תקינה – שמאשרת שאכן איטום המרפסת הצליחה ואין יותר נזילה במרפסת.
 10. ריצוף מחדש של המרפסת.
 11. נקיון המרפסת, והשארת האיזור נקי ונוח לשימוש באופן מיידי.

שאלות נפוצות על איטום מרפסות

כן החוק מחייב, רשיון לאיטום מרפסות. עבודות בבניינים מחייבות עבודה לפי חוקי הבנייה במדינת ישראל, בכדיי לא לגרום נזק למבנה ולשכנים.

תלוי במקור הנזילה וסוג האיטום, האם מדובר בפירוק של המרצפות, או האם מדובר באיטום על הריצוף, ועוד גורמים שיכולים להשפיע על משך זמן האיטום.

תלוי בסוג האיטום ובמקור הרטיבות, ייתכן ויהיה צורך באישור הוועד ומהנדס בנייה לצורך איטום המרפסת.

כן למרום רשיון קבלן וכל החומרים הינם חומרים מאושרים ע”פ חוק.

בזמן עבודות איטום המרפסת דיירי הבית יכולים להישאר בבית, אלא אם מדובר בהצפה במרפסת אשר זלגה לתחומי הבית והדיירים מעדיפים לצאת בזמן עבודות איטום המרפסת.

5 כללים לאיטום מרפסות
מרום שיקום ואיטום מבנים דילוג לתוכן