מידרג לוגו

קבלן רשום מס' 36727

חיפוש

סוגי חומרי איטום נפוצים לגגות שטוחים

למרות שהם פופולריים בזכות האסתטיקה המודרנית שלהם, גגות שטוחים מציבים אתגרים ייחודיים בכל הנוגע לאיטום. בניגוד לגגות משופעים מהם המים זולגים באופן טבעי, גגות שטוחים מועדים להצטברות של מים, מה שעלול להוביל לנזילות, רטיבות, נזק מבני ותיקונים יקרים אם לא מטפלים בבעיה כשהיא צפה. 

כפי שאפשר להבין משמם, לגגות שטוחים אין שיפוע, כך שהמים לא מתנקזים מהם בעצמם ולכן איטום אפקטיבי הופך לבעל חשיבות עליונה, אם רוצים להבטיח את אורך החיים והשלמות של מבנה הגג. כיום, ישנם סוגים שונים של חומרי איטום המתאימים באופן ספציפי לגגות שטוחים, אנו נציג לכם את העיקריים שבהם.

PVC 

PVC הוא אחד מחומרי האיטום הנפוצים ביותר לשימוש על גגות שטוחים בגלל עמידותו בפני קרני UV וכימיקליים. יריעות PVC מרותכות בחום אל מצע הגג, ומתפקדות כהגנה אטומה ויעילה בפני מים. PVC מציע גמישות מעולה, והוא מתאים במיוחד לאזורים אשר מועדים לתנודות טמפרטורה. בנוסף הוא אינו דורש הרבה תחזוקה מרובה ובעל תוחלת חיים ארוכה, מה שהופך אותו לבחירה מעולה עבור נכסים מסחריים ונכסים למגורים כאחד.

TPO 

יריעות איטום TPO צברו פופולריות בתעשיית האיטום בזכות היעילות האנרגטית והמאפיינים הידידותיים לסביבה שהן משלבות. יריעות איטום TPO מיוצרות מתערובת של גומי ופלסטיק, הן קלות משקל, פשוטות ליישום ועמידות בפני קרעים. יריעות אלו מפחיתות את ספיגת החום ושומרות על טמפרטורות אופטימליות בפנים המבנה, מה שיכול לחסוך בעלויות הקירור בעונות החמות. בנוסף, הן זמינות בעובי משתנה, כך שמספקות גמישות בעת היישום והתאמה לדרישות אקלים ובנייה.

יריעות ביטומניות

יריעות ביטומניות נחשבות לסוגי חומרי איטום נפוצים לגגות שטוחים כבר עשרות שנים. הן מוכרות גם כיריעות זפת, שכן מורכבות משכבות ביטומן, חומר שחור צמיגי המופק מנפט, ומחוזקות על ידי פוליאסטר או פיברגלס. חומרי איטום מסוג ביטומן עמידים בפני מים ולכן יכולים לעמוד בתנאי מזג אוויר קיצוניים. הם פשוטים להתקנה, ועל כן נחשבים למועדפים על ידי חובבי DIY על סוגיהם, כמו גם על קבלני איטום. כדי למלא את תפקידן ביעילות ועל מנת למנוע נזילות והידרדרות לאורך זמן, יריעות ביטומן דורשות תחזוקה שוטפת ואיטום מחדש אחת לתקופה.

זפת

חומרי איטום המבוססים על זפת נמצאים בשימוש כבר המון שנים, הודות לתכונות האיטום המצוינות שלהם. חומרי איטום אלו המופקים מפחם או מנפט מיושמים כנוזל חם שמתמצק ככל שהוא מתקרר ויוצר שכבת הגנה גמישה מפני לחות. כחומר איטום, זפת נצמדת היטב למשטחים שונים ומספקת הגנה מעולה מפני מים. עם זאת, היא דורשת טיפול זהיר לאורך היישום, מה גם שחומרי איטום מסוג זה עשויים להיות רגישים לנזקי UV לאורך זמן, כתוצאה מכך תידרשו לבצע ציפוי מחדש או תחזוקה תקופתית. יש לציין שכיום הקדמה הובילה לפתרונות מתקדמים כמו יריעות זפת למשל.

חומרים איטום משחתיים בהתזה

בשנים האחרונות נכנסו לתחום האיטום טכנולוגיות חדשות המאפשרות לבצע איטום גגות בהתזה. החומרים בהם נעשה שימוש יכולים להיות חד רכיביים או דו רכיביים, לכאן או לכאן, הם מאפשרים יישום מהיר על מבנה הגג הקיים. חומרי איטום משחתיים יוצרים איטום וחלק לעמיד למים, הנדבק למשטחים שונים, כולל בטון, מתכת ואספלט. הם עמידים מאוד בפני קרני UV, כימיקליים ובלאי, מציעים גמישות מצוינת ומתאימים לתנועות הגג ולתנודות הטמפרטורה מבלי להיסדק או להתקלף. 

כיצד בוחרים את חומר האיטום המתאים לגגות שטוחים?

ישנם סוגי חומרי איטום נפוצים לגגות שטוחים ובחירת החומר המתאים תלויה בגורמים שונים, ביניהם:

  • תקציב – לתקציב ישנה השפעה ועדיין חשוב לבחור בשיטת איטום מבלי להתפשר על איכות ואריכות ימים. קחו בחשבון עלויות של חומרים, זמן עבודה וכדומה. 
  • אקלים – העריכו את תנאי האקלים באזור שלכם, כולל תנודות טמפרטורה, גשמים, שלג וקרני UV. חומרי איטום מסוימים עשויים לתפקד טוב יותר בתנאי אקלים ספציפיים ויש לבחור בהתאם.
  • עמידות – העריכו את העמידות ותוחלת החיים של כל חומר איטום. ישנם חומרי איטום אשר מציעים עמידות מעולה ביחס לאחרים, לכן קחו בחשבון את תוחלת החיים של החומר, עמידותו וצרכי התחזוקה. 
  • קלות היישום – ישנם סוגים שונים של חומרי איטום גגות שפשוטים יותר ליישום לעומת אחרים, ולכן גם אופן היישום חשוב, כל שכן בחירה בחברה אשר מומחית בתחומה.
  • דרישות תחזוקה – העריכו את דרישות התחזוקה של כל חומרי האיטום. ישנם חומרי איטום גגות בעלי דרישות תחזוקה מינימליות, לעומת אחרים שדורשים בדיקות תקופתיות ואיטום מחדש אחת לתקופה.
  • אסתטיקה – לא פחות חשוב, קחו בחשבון את האסתטיקה של חומר האיטום והתאמתו לעיצוב הכולל של הנכס.

על ידי בחינה של גורמים אלו, לצד היכרות עם היתרונות והחסרונות של כל חומר איטום, תוכלו לבחור את האפשרות המתאימה לגג שלכם מתוך מגוון חומרי איטום לגגות שטוחים. כמובן שמומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע או קבלנים מתחום איטום גגות, כדי לבחון את הדרישות הספציפיות שלכם, ולהבטיח שתגיעו לבחירה האופטימלית והמתאימה ביותר.

ולסיכום

אם אתם מעוניינים לבצע איטום לגגות שטוחים, עליכם לבחור בחומר המתאים שיספק הגנה וביצועים לטווח הרחב. לכל חומר איטום גגות יש יתרונות ייחודיים, על ידי הבנת המאפיינים והתכונות של חומרי איטום נפוצים, וקבלת ייעוץ מקצועי מטעם קבלן איטום, יהיה לכם קל יותר לקבל החלטות מושכלות שישמרו על ההשקעה שלכם, כמו גם על הגג שלכם, במצב אופטימלי לאורך שנים.

איטום גגות

תוכן עניינים

מרום שיקום ואיטום מבנים דילוג לתוכן