קבלן רשום מס' 36727

שיפוץ בניין חיצוני

רב הדיירים המעוניינים לבצע שיפוץ בניין חיצוני עושים זאת מכמה סיבות: בלאי טבעי במראה החיצוני של הבניין, נפילת אריחי חיפוי במקומות שונים, סדקים בקירות החיצוניים, נזקי לחות וכמובן הרצון להעלות את ערך הדירות. רב בעלי הדירות נמנעים מלעשות שיפוץ בנין חיצוני או מנסים לדחות את השיפוץ כמה שניתן היות והם מפחדים מסכסוכי שכנים, רעש אבק ולכלוך, אבל לא כל שיפוץ בניין חיצוני חייב להיות שיפוץ בניין גדול ומסובך.

קיימים כמה סוגים של שיפוץ בניין חיצוני

שיפוץ בניין חיצוני כללי – בשיפוץ מסוג זה משפצים את כל חלקיו של הבניין החל מהגג ועד החניות. השיפוץ יכלול טיפול ותיקון של הצנרת חיצונית (מרזבים, ניקוזים ובורות ביוב), צביעה ואיטום של הקירות וכמובן תיקון החניה. יש בניינים שאף ישדרגו את מראה הלובי ואת תיבות הדואר. על מנת לבצע את השיפוץ יותקנו מסביב לבניין פיגומים או יעשה שימוש בבמות הרמה שיעברו בין הקומות, בהתאם להתקדמות השיפוצים. לרב, ימשך השיפוץ מספר חודשים ולעיתים הוא יכול להימשך גם שנה (כמובן שמשך העבודה תלוי בגובה הבניין, בתיקונים הנעשים ובתנאי מזג האוויר).

שיפוץ בניין חיצוני חלקי – בשיפוץ מסוג זה מתקנים בכל פעם בעיה אחרת, כך שמשך התיקון הוא לרב קצר יותר, פחות מלכלך ופחות מרעיש לשכנים. אחד מהתיקונים הנפוצים בשיפוץ בניין חיצוני חלקי הוא איטום סדקים, אשר נעשה בקלות, במהירות וללא רעש ולכלוך היות ואנחנו משתמשים באנשי מקצוע הגולשים ברצועות סנפלינג מהגג ולא עובדים על פיגומים.

שיפוץ בניין חיצוני נקודתי – בשיפוץ כזה מתקנים אזור נקודתי או בעיה נקודתית לדוגמא הרחקת יונים או זיפות גג. גם במקרה זה ניתן לבצע את התיקון על ידי אנשי מקצוע הגולשים ברצועות סנפלינג מהגג.

הסכמת דיירים לפני שיפוץ בניין חיצוני

כאשר רוצים לעשות שיפוץ בניין חיצוני או נקודתי, לרב לא צריך קבל את אישור כל הדיירים. וועד הבניין מנהל את אופן ביצוע התיקון ובוחר את החברה המבצעת כראות עיניו. אך כאשר נערכים לקראת שיפוץ בניין חיצוני כללי יש לכנס אספת דיירים המפרטת מהם התיקונים או השיפורים שיש לערוך במסגרת השיפוץ. לאחר שהדיירים נותנים את הסכמתם לביצוע השיפוץ, יבחר וועד דיירים שתפקידו יהיה לנהל ולטפל בהוצאת השיפוץ לפועל. על חברי הועד להציג בפני הדיירים מספר הצעות מחיר לשיפוץ.

בחירת חברה עבור שיפוץ בניין חיצוני

שיפוץ בניין חיצוני הוא שיפוץ לכל דבר ולכן מומלץ לקבל הצעות מחיר מכמה חברות. אז מה חשוב לבדוק כשעומדים לבחור חברה לשיפוץ בניין?

  • אישורים ותעודות תקפים – המעידים על עמידה בנהלים ודרישות המקצוע. לדוגמה, עבור איטום גג מומלץ לוודא שיש לקבלן תעודת אוטם מורשה מאת מכון התקנים.
  • הצעת מחיר מפורטת- הכוללת את שלבי העבודות, כתב הכמויות (פירוט כמויות חומרי הגלם הנדרשים לעבודה), לוח זמנים על פי שלבים, תאריך סיום וכמובן פירוט תנאי התשלום.
  • אחריות – עבור שיפוץ בניין חיצוני ניתנת אחריות הנעה בין טווח של שנה ועד חמש שנים. כמובן שאם נעשה שימוש בקבלני משנה למשל חברה לאיטום גגות, יש לוודא שגם הם נותנים אחריות על העבודה שביצעו.
  • עריכת חוזה – לאחר בחירת קבלן מבצע יש לחתום איתו על חוזה עבודה המפרט את כל התיקונים שיעשו בבניין, את לוח הזמנים, ,את המחיר וכמובן את תוקף האחריות.
  • ביטוח – יש לוודא כי לקבלן פוליסת ביטוח לאחריות מקצועית עבור עובדיו ועבור נפגעי צד ג'.

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיפוץ בניין חיצוני
מרום - איטום גגות דילוג לתוכן