מידרג לוגו

קבלן רשום מס' 36727

חיפוש

טיפול בזיפות ורטיבות בתקרת הבית

בתחום התחזוקה הביתית, אחת הבעיות היותר ערמומיות היא רטיבות בתקרה. על פניו זו אינה נראית כמו בעיה גדולה, אך למעשה, ללא טיפול מן היסוד, רטיבות בתקרה יכולה להחמיר ולהסלים. האיום השקט הזה, לא רק פוגע בשלמות המבנית, אלא גם מהווה סיכון בריאותי, וככל שהזמן עובר ללא התייחסות, אתם עשויים לשלם על כך ביוקר, תרתי משמע. 

מכיוון שידע הוא כוח, וגם שלב ראשון בדרך לפתרון, אנו נתעמק בסיבות לרטיבות בתקרה, נחקור שיטות טיפול יעילות ונדגיש את החשיבות של בחירה בקבלן איטום מורשה כדי להתמודד טוב יותר עם רטיבות בתקרת הבית שלכם. 

הסיבות להופעתה של רטיבות בתקרה

אם אתם רואים רטיבות בתקרה זהו סימן מוצק לכך שיש בעיה אשר נעוצה בגג המבנה. שיפוע הגג, שמהווה היבט חשוב ומרכזי בעיצוב הגג, קובע באיזו יעילות המים יתנקזו ממשטח הגג. שיפוע לקוי של הגג יכול לגרום להצטברות של מים ובכך להוביל לדליפות, נזילות, רטיבות ונזקי מים אחרים. יותר מכך, חומרי איטום שנפגעו, בין אם בגלל גיל, בלאי או נזק, יכולים להקל על המים לחדור למבנה ולהגיע לתקרה שלכם, כך שאצלכם זה ישתקף כרטיבות, וללא טיפול מתאים, להתפתחות של עובש וטחב.

החשיבות של קבלן איטום מורשה

טיפול יעיל ברטיבות בתקרה מחייב את השילוש הקדוש – מומחיות, ניסיון ודיוק בביצוע. אתם יכולים לנסות לעשות זאת בעצמכם, אך סביר להניח שללא ידע וניסיון מקצועי, תתקשו לתקן את הבעיות הללו בצורה נאותה, מה שיחמיר את הבעיה וגם את הנזק האפשרי. אם אתם מזהים רטיבות, תמיד כדאי ליצור קשר עם קבלן איטום מורשה שיעזור לכם לאתר את שורש הבעיה בצורה מדויקת וליישם פתרון איטום מתאים, שכן לא מספיק רק לטפל בתקרה מבפנים. לקבלני איטום יש את הידע הנדרש, הציוד המיוחד והניסיון המתאים כדי לזהות בעיות בשיפוע הגג, או בעיות באיטום, לתקן רכיבים פגומים ולפתור את הבעיה שגורמת לרטיבות בתקרה ביעילות.

שיטות טיפול יעילות

קבלן איטום גגות יספק לכם מענה בדרכים הבאות:

  • בדיקה ותיקון גגות – בדיקה קפדנית של הגג היא אבן היסוד לטיפול בבעיות רטיבות בתקרה. קבלן איטום מורשה יכול לבצע הערכה מקיפה של מצב הגג, תוך בדיקה קפדנית שלו, כדי לאתר סימנים של התדרדרות או בלאי. זיהוי ותיקון בעיות שונות, כל שכן בעיות איטום, הוא השלב הראשון בדרך לפתרון הבעיה, ודרך לעצור את חדירת המים ולמנוע רטיבות נוספת בתקרה.
  • יישום פתרונות איטום – ישנם פתרונות איטום שונים, אשר יכולים לסייע במניעת חדירת מים והעיקרי ביניהם הוא זיפות גגות. תרכובות על בסיס זפת יכולות לחזק את שכבת ההגנה של הבית ולמנוע חדירה של מים לתוכו. בנוסף, הן יוצרות מחסום אטום, מונעות ממים לחדור לתוך המבנה ולפגוע בשלמות התקרה. ויישומן דורש מומחיות ולכן יש לבחור בקבלן איטום מורשה הבקיא בכל הפרטים הקטנים של התהליך.
  • תיקון רטיבות בקיר פנימי ובתקרה – בתרחישים שבהם הרטיבות כבר חלחלה לקירות הפנימיים, חשוב לפעול מהר ובאופן נחרץ כדי לצמצם נזקים נוספים. לאחר תיקון הבעיה בגג, עכשיו זה הזמן לתקן את הקירות והתקרה בפנים הבית, להסיר את האזורים שנפגעו, לייבש את חלל הקיר והתקרה, ליישם חומרים מונעי עובש ולבצע שיקום יסודי לתקרה ולקיר, כדי להבטיח שהסביבה תהיה בריאה ובטוחה עבור הדיירים. 

זיפות גגות, קצת על השיטה

הדרך לתקן רטיבות אינה שטחית, יש לטפל בבעיה מן היסוד ולשם כך צריך קבלן איטום מורשה ומקצועי אשר יעלה על הגג ויבדוק למה יש רטיבות בקיר פנימי מלכתחילה, כלומר מהיכן המים נכנסים. מטבע הדברים, גגות וקירות חיצוניים דורשים טיפול ותחזוקה לאורך השנים כדי להפחית את הסיכון לחדירת מים ולחות. וללא תחזוקה ראויה, הגג יהפוך לרגיש יותר.

אחד הפתרונות היעילים ביותר לטיפול בבעיית רטיבות הוא זיפות גגות. זיפות גגות זו שיטת איטום אשר נחשבת ליעילה וזולה יחסית, יחד עם זאת היא דורשת תחזוקה מרובה. במסגרת השיטה, מיישמים שכבה של זפת חמה על הגג, כאשר מתחת לשכבה הזו ישנה יריעה שעוזרת להחזיק את הזפת במקום. הזפת היא חומר איטום יעיל וגמיש, והיא מספקת את ההגנה הדרושה מפני חדירת מים. ושוב, לכל חומר יש יתרונות וחסרונות, ואחד החסרונות של הזפת הוא שחומר זה אינו מחזיק מעמד לאורך זמן רב ודורש עבודת תחזוקה מרובה יחסית לפתרונות אחרים, לאורך השנים. 

ועם זאת, אם יש בעיה, אפשר לטפל בה ביעילות, שזכן זיפות גגות זו משימה פשוטה יחסית אשר אינה אורכת זמן רב או דורשת מידה מאוד גבוהה של מומחיות. 

כיצד מונעים?

מעבר להתייחסות והתמודדות עם בעיות קיימות, חשוב להקפיד על תחזוקה מונעת של הבית. אם מזמינים אחת לשנה קבלן איטום מורשה כדי שיבדוק את איכות האיטום, ניתן למנוע בעיות רבות, כל שכן רטיבות בתקרה. תחזוקה שוטפת של הגג, הכוללת בדיקות שגרתיות וביצוע תיקונים בזמן, בעלת חשיבות עליונה אם רוצים למנוע רטיבות בקיר פנימי או בתקרה. כמו כן, ניתן לבצע פעולות נוספות שימנעו הצטברות של לחות ועיבוי בפנים הבית, וכך גם להפחית את הסיכון של רטיבות.

על ידי הבנת הגורמים לרטיבות וגיוס אנשי מקצוע מומחים תוכלו לשמור על ביתכם מפני איומים פוטנציאליים ולהבטיח בטיחות, נוחות ואריכות ימים גם לדורות הבאים!

זיפות בתקרה

תוכן עניינים

מרום שיקום ואיטום מבנים דילוג לתוכן