איטום גגות בזפת

קיימות מספר שיטות לאיטום גגות לקראת עונת החורף והגשמים ואחת מהשיטות הנפוצות בישראל היא כמובן איטום גגות בזפת. מי שבוחר לזפת את הגג יכול לבחור בין שתי שיטות זיפות:

איטם גגות בזיפות חד שכבתי –  לאחר הניקיון של הגג, מורחים שכבת זפת יחידה.

איטום גגות בזיפות דו שכבתי – זיפות הגג עם שתי שכבות מעניקה הגנה טובה יותר בפני חדירת מים. בשכבה הראשונה מורחים זפת על הגג, לאחר הייבוש שנמשך כארבע שעות, מניחים שכבת אריג עשויה מפיברגלס או מאינטרגלס ואז מורחים שכבת זפת נוספת.

בשתי השיטות, לאחר ששכבת הזפת השניה התקררה, מורחים שכבת סיד לבנה המגנה על הזפת מפני חום השמש.

 

כמה יעלה איטום גגות בזפת?

מחיר איטום גגות זפת נקבע לפי מטר רבוע והעלות נעה בין תהיה בין 30-50 ₪ למטר רבוע. מלבד עלות החומרים והעבודה, קיימת שני קריטריונים נוספים שישפיעו על מחיר האיטום בזפת:

  1. מידת הנגישות אל הגג – ככל שיהיה קשה יותר להגיע אל הגג (אין מעלית, מגדל רב קומות, הבאת מנוף מיוחד) כך יעלה מחיר העבודה.
  2. פינוי הגג – היות ולא עושים כל שנה תיקוני איטום לגג, הוא הופך עם השנים לסוג של מזבלה המכילה שאריות חומרי בניה, ברזלים ומתכות שצריך לבנות כדי לאפשר ניקוי של הגג והכנתו למריחת הזפת.

חיסרון בשימוש בזפת

לאחר שהזפת מתייבשת, היא נוטה להתרחב ולהתכווץ בהתאם למזג האוויר ונוצרים בה סדקים ושברים. התחזוקה השוטפת והתיקונים הרבים, אילצו את ועדי הבתים ובעלי הבתים הפרטיים למצוא פתרון יעיל יותר ועמיד יותר המתאים לשמש הישראלית החמה – יריעות ביטומניות.

אלה יריעות עשויות פלסטיק או גומי בעובי של 5 מ”מ בעלות עמידות גבוה בפני טמפרטורות גבוהות וחדירת מים. היריעות נותנות הגנה לגג לאורך שנים ואינן דורשות תחזוקה שוטפת. אך יתרון זה בא לידי ביטוי במחיר למטר שלעומת העלות של הזפת הזולה עומד על 60-100 ₪ למטר רבוע.

בחירת קבלן לביצוע איטום גגות בזפת

מכיוון שהנזילות וחדירת מים מהגג אל המבנה הוא לא נושא שרוצים להתעסק בו בכל שנה שוב ושוב, מומלץ לבחור בחברת איטום בעלת אישורים ותעודות בעלי תוקף לבצע את עבודת האיטום. לדוגמא, תעודת אוטם מורשה מאת מכון התקנים.

חשוב שתהיה בידיכם הצעת מחיר מפורטת שתסביר מהם שלבי העבודות, מהם החומרים בהם יעשה השימוש (כמויות), לוח זמנים על פי שלבים, תאריך סיום וכמובן פירוט תנאי התשלום. ומעל לכל חשוב לוודא כי קבלן האיטום מעניק אחריות על האיטום במקרה ומתגלות בעיות נוספות בגג לאחר שסיים את העבודה.

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
איטום גגות בזפת
מרום - איטום גגות דילוג לתוכן