מידרג לוגו

קבלן רשום מס' 36727

חיפוש

ניקוי מרזבים

קולטי שמש, צינורות, חוטי חשמל, מנועים של מזגנים ויריעות איטום נמצאים על כל גג וגג בישראל. בין אם מדובר בבית פרטי, בית משותף או בניין משרדים תמצאו את אלה, ואף יותר מכך. אתם יודעים מה עוד תמצאו על הגג? הרבה לכלוך! לאורך חודשי השנה הגג והמרזבים מתמלאים בחול, עלים, ענפים דקים, שאריות זפת וחומרי איטום או אבנים שהתפוררו עקב תנאי מזג האוויר.
עם הגשם הראשון המים יחד עם הלכלוך מתנקזים אל המרזב ונוצרת סתימה. ממש לא נעים, אבל מה אפשר לעשות? איך אפשר למנוע סתימה במרזבים? התשובה היא פשוטה מזמינים אותנו לבצע ניקוי יסודי, מקצועי ויעיל.

סוגי מרזבים

המטרה היא כמובן לאסוף את מי הגשמים שנאספים על הגג ולהעביר אותם אל בורות הניקוז שנמצאים בחצר או ברחוב. סוג מתקן האיסוף תלוי במבנה בו הוא מותקן.
המרזב החיצוני הגלוי מוכר לכולם. זהו התקן חיצוני שמחובר לבניין לאורך הקירות החיצוניים של המבנה. הוא מותקן בעיקר בבתים פרטים או בבתים משותפים עם מעט קומות. מרזב זה עשוי מפח מגולוון או אלומיניום מבריק.
לעומתו, ההתקן הסמוי עשוי מחומרים עמידים יותר כגון נחושת או אבץ. זהו התקן פנימי המותקן בקירות הפנימיים של הבניין. מרזב זה מתאים בעיקר לבנייני משרדים או בתים משותפים רבי קומות.
ניקוי מרזבים חיצוניים ופנימיים פעם בשנה יאפשר זרימה תקינה של מי הגשמים שלא תגרום לנזקים.

אילו נזקים עלולים להיגרם מסתימה במרזבים?

מים שנאגרים במרזבים בסופו של דבר יעלו על גדותיהם ויגרמו לנזק. הנזק יכול להיות נזק למרזב עצמו, כגון חור או דליפה שניתנים לתיקון בקלות. אך יחד עם זאת, יכולים להיגרם נזקים כבדים כמו הצפות אצל השכנים, רטיבות בתקרה ואף פגיעה במערכת החשמל של הבניין.
אין ספק שהקפדה על ניקוי מרזבים פעם בשנה יכולה למנוע נזק כספי של אלפי שקלים ולפעמים אף יותר.

איך עושים ניקוי מרזבים?

ניקוי מרזבים היא עבודה שנעשית בגובה ומצריכה רמת בטיחות גבוהה, לכן לא מומלץ לעשות את זה לבד בבית ללא הציוד הנדרש. לחברת מרום אישור עבודה בגובה והיא מקפידה על שמירת נהלי בטיחות ברמה הגבוהה ביותר כאשר היא מבצעת ניקוי מרזבים. העבודה נחלקת לשני שלבים:
השלב הראשון של ניקוי ההתקן מתחיל בניקוי יבש של הגג. הניקוי מתבצע על ידי טאטוא ואיסוף חפצים ושאריות חומרים שעלולים לגרום לסתימה במרזב. האיסוף לרב נעשה בצורה ידנית.
השלב השני של ניקוי המרזבים נעשה על ידי שטיפת ההתקן בזרם מים חזק בכדי לשחרר את הסתימה. במידה והסתימה לא משתחררת, נעזר במכשירים פותחי סתימות הדומים לספירלה בה משתמש האינסטלטור.

בימים אלה בהם השמיים כחולים מתמיד ואף ענן לא נראה באופק, ההמלצה היא לבצע ניקוי מרזבים יסודי ומקצועי ולחסוך מעצמכם דאגות בחורף הבא.

ניקוי מרזבים

תוכן עניינים

מרום שיקום ואיטום מבנים דילוג לתוכן