מידרג לוגו

קבלן רשום מס' 36727

חיפוש

מבנה מסוכן

מבנה מסוכן הינו מבנה שהוגדר כבעל ליקויים חמורים שמהווים סכנה ממשית לגרים בו ולאנשים המגיעים אליו או מסתובבים סביבו. במקרים שכאלה, כאשר הרשות המקומית החליטה שהמבנה מוגדר כמבנה מסוכן היא תוציא צו לשיקום מבנים מסוכנים או צו במקרה החמור יותר הריסה למבנה. יש לטפל בבמבנה מסוכן בהקדם האפשרי, כלומר- לתקן את הליקויים אם ניתן או בצער רב להרוס את המבנה. במקרים כאלה הראשות המקומית תוציא על אותו מבנה ‘צו הריסה של מבנה מסוכן’ שיש לטפל בו בהקדם אחרת המבנה יועמד להריסה.

צו הריסה למבנה מסוכן בדיקת מבנה מסוכן ותיקון הליקויים בו:

ברגע שקיבלתם הודעה מהרשות המקומית שהמבנה שלכם עומד בקריטריונים של מבנה מסוכן האחריות היא שלכם- אתם צריכים לטפל בו ולאלתר. בשביל לעשות זאת יש צורך להזמין מהנדס מומחה. תפקידו של המהנדס הוא לבדוק את המבנה לפי רשימת הליקויים שהתקבלה ולוודא גם את שאר הפרמטרים בו- סדקים גדולים בקירות המבנה, עמודים תומכים שאינם עומדים כמו שצריך או חיפוי רעוע- כל אלה מעידים שמדובר במבנה שצריך לתקן ולטפל בו.

אותו מהנדס גם ידאג לסייע לכם למצוא את הגורמים המקצועיים שאתם צריכים לצורך ביצוע התיקונים והטיפול במבנה. על אותם אנשי מקצוע להיות קבלנים מורשים בעלי תעודת מקצוע וניסיון מוכח בתחום שיודעים מה הן תקנות הבניה ומתחייבים לפעול ולבנות לפי הדרישות בחוק.
מבנה מסוכן הוא הרבה יותר ממבנה שאבן אחת נפלה מהחיפוי שלו או שיש לו חלון אחד רופף. או מבנה שהשהייה בו או בקרבתו מסוכנת ולכן יש לפנותו, לתקן ולשפץ ולחזק ורק לאחר מכן לאכלס אותו מחדש. חשוב מאוד שהטיפול יהיה מקצועי, מהיר, איכותי ובלתי מתפשר. מומלץ לפנות לחברה המתמחה בהליך שיקום מבנים כדי לבצע את התהליך בצורה המיטבית

שלבי הטיפול במבנה מסוכן:

בשלב הראשון המהנדס יגיע ויבדוק את המצב, יעשה רשימת תיקונים ושיפוצים שיש צורך לבצע. לאחר מכן ביחד עם צוות של אנשי מקצוע רלוונטיים תבנה תוכנית טיפול לכל הליקויים. בהתאם לתוכנית יבחרו אנשי מקצוע לטיפול בתקלות והתוכנית תעבור לידיעת כל הדיירים במבנה ואלה הסובבים אותו כולל זמן משוער לשיפוץ כולו. כאשר המבנה מוכן לאחר בדיקה חוזרת של המהנדס הוא יעבור לאישור הראשות המקומית על מנת לסמן שהמבנה כבר לא נחשב כמבנה מסוכן ושניתן להסיר את ‘צו הריסת מבנה מסוכן’ שהתקבל עליו.

הנדל”ן היום הוא גם מקום מגורים עיקרי וגם מקור להשקעה. יש להשקיע במבנים בעיקר כאשר מדובר במבנה למגורים משותפים שכן מעבר לחיים העכשוויים בבית ולרווחת כל התושבים במבנה ובבניינים הסמוכים, אותו מבנה הוא השקעה של נדל”ן לעתיד ויש לוודא שהוא שמור בכדי רק להעלות את ערך הנכס ולא לפגוע בו. וודאו שהמבנה שלכם שמור ומסודר באופן קבוע ואל תחכו למצב שבו הוא יוגדר כמבנה מסוכן.

מבנה מסוכן

תוכן עניינים

מרום שיקום ואיטום מבנים דילוג לתוכן