מידרג לוגו

קבלן רשום מס' 36727

חיפוש

איך לטפל ביעילות בבעיית רטיבות פנימית בקירות

מה יותר מתסכל מלהתעורר בבוקר ולגלות כתמי רטיבות על הקירות הפנימיים בדירה שלכם? האם אתם מודעים לעובדה שרטיבות בקיר פנימי יכולה לגרום לנזקים נרחבים ולסכן את בריאותכם? רטיבות עלולה להוביל להתפתחות עובש ופטריות, אשר עלולים לגרום לתופעות כמו אלרגיות, קשיי נשימה ואף מחלות נשימתיות חמורות יותר. בנוסף, רטיבות ממושכת עלולה לפגוע בשלמות המבנה ולחייב תיקונים יקרים בעתיד. אל דאגה, במאמר זה נסקור על קצה המזלג את הגורמים לבעיית הרטיבות ואת הדרכים היעילות ביותר לטיפול בה.

סדקים בקירות החיצוניים – הגורם העיקרי לרטיבות פנימית

גורם נפוץ לרטיבות בקירות פנימיים הוא חדירת מים דרך סדקים בקירות החיצוניים של הבניין. סדקים אלו יכולים להיווצר כתוצאה ממגוון סיבות, כגון שינויי טמפרטורה קיצוניים, שגורמים להתרחבות והתכווצות של חומרי הבנייה, שקיעת קרקע המובילה להיסדקות הקירות, או ליקויי בנייה כתוצאה משימוש בחומרים באיכות ירודה או עבודה לא מקצועית. כאשר מים חודרים דרך הסדקים, הם מגיעים לקירות הפנימיים ויוצרים כתמי רטיבות, קילופי צבע ואף מהווים קרקע פורייה להתפתחות עובש ופטריות. חשוב לציין שככל שהסדקים גדולים יותר וככל שהם נמצאים בחלקים נמוכים יותר של הקיר, כך גדל הסיכוי לחדירת מים משמעותית יותר. לכן, איתור מוקדם של סדקים בקירות החיצוניים ואיטום סדקים בקיר חיצוני על ידי אנשי מקצוע מנוסים הם צעדים חיוניים במניעת בעיות רטיבות פנימית והגנה על שלמות המבנה ובריאות הדיירים.

איטום סדקים בקיר חיצוני – הפתרון היעיל לבעיית הרטיבות

דרך יעילה ומקיפה לטפל בבעיית הרטיבות הפנימית היא באמצעות שיפוץ בניין משותף. במסגרת פרויקט שיפוץ מסוג זה, ניתן לבצע מגוון עבודות תיקון ושיקום, כאשר הדגש העיקרי הוא על איטום מקיף של הקירות החיצוניים. תהליך האיטום כולל ניקוי יסודי של הקירות, סתימה ואיטום של סדקים ושימוש בחומרי איטום מתקדמים, כגון ממברנות ביטומניות, צבעי איטום גמישים וציפויים פולימריים עמידים בפני חדירת מים.

איטום סדקים בקיר חיצוני הוא רק אחד מהשלבים בתהליך. שיקום הקירות כולל גם טיפול בליקויים נוספים, כמו תיקון חיפויים רופפים, שחזור בטונים סדוקים והחלפת אלמנטים פגומים. שילוב של איטום מקיף ושיקום מקצועי של הקירות החיצוניים יבטיח הגנה ארוכת טווח מפני חדירת מים עתידית ושמירה על תקינות הקירות הפנימיים.

חשוב לציין שפרויקט שיפוץ בניין משותף דורש היערכות מקדימה, תיאום עם כל בעלי הדירות וביצוע העבודות על ידי קבלנים מיומנים ומנוסים. עם זאת, ההשקעה בשיפוץ מקיף ואיכותי תשתלם לאורך זמן, הן מבחינת מניעת נזקים עתידיים והן מבחינת שיפור ערך הנכס והנוחות של הדיירים.

בעיות אינסטלציה כגורם לרטיבות – איתור ותיקון מקור הבעיה

למרות שסדקים בקירות החיצוניים הם גורם נפוץ לרטיבות פנימית, במקרים מסוימים הבעיה יכולה לנבוע ממערכות האינסטלציה של הבניין. נזילות בצנרת, בין אם מדובר בצנרת מים, ביוב או ניקוז, יכולות להוביל לחדירת מים לקירות ולתקרות ולגרום לרטיבות נרחבת. דליפות במערכת הניקוז, כגון סתימות במרזבים או בצינורות המים, עלולות לגרום להצפות ולהיווצרות של רטיבות בקירות הסמוכים.

כדי לטפל ביעילות בבעיות אינסטלציה כגורם לרטיבות, יש לנקוט בגישה מערכתית. ראשית, חשוב לאתר את מקור הנזילה או הדליפה. לעיתים, ניתן לזהות זאת באופן ויזואלי, אך במקרים מורכבים יותר נדרש שימוש במצלמות אינסטלציה או בציוד מתקדם לאיתור נזילות. לאחר איתור מקור הבעיה, יש לתקנו באופן מיידי ויסודי. תיקון צנרת פגומה עשוי לכלול החלפת קטעי צינורות, תיקון חיבורים דולפים או אטימה מחודשת של הצנרת.

במקביל, חשוב גם לטפל בתוצאות הנזילה או הדליפה. החלפת אטמים ישנים או פגומים, ייבוש יסודי של אזורי הרטיבות והתקנת מערכות ניקוז יעילות יותר, כגון מרזבים רחבים יותר או צינורות ניקוז בקוטר גדול יותר, יכולים למנוע הישנות של בעיות הרטיבות בעתיד. במקרים מסוימים, ייתכן שיהיה צורך בהתקנת מערכת איטום פנימית נוספת, כגון ממברנות הגנה או ציפויים עמידים במים, כדי למנוע מעבר של רטיבות מהצנרת אל הקירות.

שיקום קירות פנימיים לאחר טיפול בגורמי הרטיבות

גם לאחר טיפול מוצלח בגורמי הרטיבות, כגון איטום סדקים בקירות חיצוניים ותיקון בעיות אינסטלציה, עדיין עשויים להישאר סימני נזק ופגיעה אסתטית בקירות הפנימיים. כתמי רטיבות, קילופי צבע ועובש לא רק שפוגעים במראה הדירה, אלא גם מהווים מפגע בריאותי שיש להתייחס אליו ברצינות.

תהליך שיקום הקירות הפנימיים מתחיל בהסרה מדוקדקת של שכבות הצבע הישנות והפגועות, עד להגעה לקיר היציב והבריא. במקרה של עובש, יש לבצע טיפול ייעודי הכולל ניקוי עמוק באמצעות חומרי הדברה וחיטוי. חשוב להקפיד על הסרה מלאה של העובש, מכיוון ששאריות עובש שנותרו על הקיר עלולות להתפשט מחדש במהירות.

לאחר הסרת הצבע הישן והטיפול בעובש, יש לוודא שפני השטח של הקיר חלקים ויציבים. במידת הצורך, ניתן למלא חורים ולהחליק את פני השטח באמצעות שפכטל או טיח. אם נותרו סדקים קטנים, יש לאטום אותם כדי למנוע חדירת רטיבות עתידית.

השלב הבא הוא צביעת הקירות מחדש. מומלץ להשתמש בצבעים איכותיים בעלי תכונות הגנה מפני רטיבות ועובש, כגון צבעים אקרילים או צבעי סיליקון. לפני הצביעה, יש ליישם שכבת יסוד מתאימה שתגביר את עמידות הצבע ותשפר את הידבקותו לקיר.

לסיום, כדאי לשקול התקנת מערכות אוורור או חימום נוספות בחדרים הרגישים לרטיבות, כמו חדרי אמבטיה ומטבחים. מערכות אלו מסייעות בשמירה על רמת לחות נמוכה ומונעות התפתחות של עובש ופגעי רטיבות בעתיד.

לסיכום, אם אתם מתמודדים עם בעיית רטיבות פנימית בקירות ומחפשים פתרון מקצועי ויסודי, מרום שיקום ואיטום מבנים הם הכתובת בשבילכם. צוות המומחים שלנו מנוסה בטיפול בבעיות רטיבות מורכבות, תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ובחומרים איכותיים. בין אם מדובר בשיפוץ בניין משותף, איטום סדקים בקיר חיצוני או שיקום קירות פנימיים, נספק לכם שירות מקצה לקצה שיבטיח את שביעות רצונכם המלאה. אפשרו לנו להחזיר את הבית שלכם למצב מושלם!

 

רטיבות פנימית בקירות

תוכן עניינים

מרום שיקום ואיטום מבנים דילוג לתוכן