מידרג לוגו

קבלן רשום מס' 36727

חיפוש

זיהוי ואיתור סדקים במעטפת מבנה

שמירה על שלמות המבנה בעלת חשיבות עליונה הן לאריכות חייו והן לבטיחות הדיירים שבו. ישנן פעולות שונות שיש לבצע בתחום תחזוקת המבנים, אחת מהן היא זיהוי ואיתור סדקים במעטפת. ללא התייחסות, סדקים עלולים להוביל לחדירת מים, בידוד לקוי ואפילו לנזק מבני. לכן ישנה חשיבות עצומה לזהות ולאתר סדקים כמה שיותר מהר והדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא על ידי אנשי מקצוע מיומנים.

מהם הגורמים הנפוצים להיווצרות סדקים?

הבנת הגורמים השכיחים להיווצרותם של סדקים חשובה, כך תוכלו לטפל בהם ביעילות ולמנוע אותם. אלו הגורמים העיקריים:

  • תזוזות מבניות – מבנים כפופים לתזוזות של התרחבות והתכווצות, מה שיכול לנבוע משינויים בטמפרטורה, ברמות הלחות ובתנאי הקרקע. תנועות אלו עלולות ליצור לחץ על חומרי הבניין ולהוביל לסדקים לאורך הזמן.
  • שיטות בנייה לקויות – טכניקות בניה לקויות עלולות להחליש את השלמות המבנית של הבניין ולהגביר את הסבירות להיווצרות סדקים. חשוב להקפיד על כללי בניה ושיטות עבודה מומלצות בתעשייה כדי למזער סיכונים.
  • חדירת לחות – חדירות לחות היא אחד הגורמים העיקריים להתדרדרות של מעטפת הבניין ולהיווצרותם של סדקים. חלונות, דלתות וגגות שאינם אטומים היטב לא ימנעו ממים לחדור למבנה, מה שיוביל לרטיבות ובסופו של דבר לנזק מבני. 
  • גורמים סביבתיים – גורמים סביבתיים כמו טמפרטורות קיצוניות, פעילות סיסמית ותזוזות קרקע, יכולים להפעיל לחץ משמעותי על המבנה וכתוצאה מכך להיווצרות סדקים. הבנת הסיכונים הסביבתיים הספציפיים למיקום מסוים יכולה לעזור ליישם אמצעים ייעודיים להגנה על מעטפת הבניין.
  • הזדקנות ובלאי – עם הזמן, חומרי בניין מתכלים ומתדרדרים באופן טבעי, מה שהופך אותם לרגישים יותר לסדקים. בלאי קבוע, חשיפה לקרינת UV או לכימיקלים שונים עלולה להחליש את השלמות המבנית, ולהוביל להתפתחות סדקים ופגמים נוספים.

מה החשיבות של זיהוי ואיתור סדקים?

סדקים במעטפת הבניין עלולים לפגוע בשלמותו המבנית ולהוביל לשורה של בעיות. חדירת מים דרך סדקים עלולה לגרום לצמיחת עובש, ריקבון ולפגיעה בגימורים וביסודות הפנימיים. בנוסף, סדקים הם פתחים ודרכם יכולים להיכנס מזיקים כמו חרקים ומכרסמים. מנקודת מבט של יעילות אנרגטית, סדקים עלולים לגרום לזרימת אוויר פנימה והחוצה, כך שהמבנה לא יהיה מבודד מספיק, מה שמוביל לעלייה בהוצאות החימום והקירור. על כן, זיהוי סדקים וטיפול בהם באופן מיידי אלו פעולות חשובות אשר יעזרו למנוע נזק נוסף ולשמור על שלמות המבנה בצורה יעילה יותר.

איך מאתרים סדקים?

יש מספר שיטות נפוצות לזיהוי ואיתור סדקים, ביניהן:

  • בדיקה ויזואלית – בדיקה ויזואלית יסודית של המשטחים החיצוניים והפנימיים של המבנה יכולה לגלות סדקים גלויים בקירות, תקרות, רצפות וסביב החלונות והדלתות. שימו לב היטב לנקודות מפגש וחיבור בבניין, שכן לעיתים קרובות במקומות אלו יהיו יותר סדקים.
  • שימוש במכשור מקצועי – מכשירים שונים יכולים לעזור לזהות סדקים בקירות טרם שיפוץ בניין וכך לבצע איטום סדקים בקיר חיצוני בצורה יעילה. ישנם שלל אמצעים יעילים לזיהוי ואיתור סדקים במבנה, וכדי לבדוק את כל המעטפת של הבניין יש לעבוד עם אנשי מקצוע מיומנים שמבינים בנושא ויכולים להגיע לכל פינה.
  • בדיקות לחץ – בדיקות לחץ אשר כוללות הפעלת לחץ על מעטפת הבניין כדי לזהות נקודות שבהם ישנה דליפת אוויר, זו דרך מעולה לזהות סדקים נסתרים שאולי לא זוהו באמצעות בדיקה ויזואלית. 

מה עושים כאשר מזהים סדקים במבנה?

כאשר מזהים סדקים במבנה חשוב לטפל בהם ויפה שעה אחת קודם. במקרים רבים זיהוי סדקים במעטפת המבנה יצריך מומחים בעבודות גובה, בעיקר כאשר מטפלים בגגות ובמפלסים העליונים של מבנים, לכן חשוב מאוד לפנות לקבלן איטום מקצועי ומומחה בעבודות גובה, כל שכן באיטום. בעת ביצוע משימות איטום סדקים בקיר חיצוני הצוות ישתמש בציוד מגן מתאים, תוך העסקת אנשי מקצוע מיומנים בעלי ניסיון בעבודה בגובה, אשר מבטיחה את בטיחותם של העובדים ושל הדיירים בבניין. 

לאחר שלב האיתור, איטום סדקים בקיר חיצוני יהיה השלב הבא וחשוב לבצע אותו באופן מיידי כדי למנוע נזק נוסף. ניתן להשתמש בשיטות איטום שונות, בהתאם לחומרת הסדקים ומיקומם, כאשר בכל מצב יש להשתמש בחומרי איטום ובטכניקות עבודה איכותיות כדי להבטיח תוצאות לאורך זמן וגם לוודא שישנה התאמה בין חומרי האיטום לחומרי הבניין ולאזור הגיאוגרפי. תחזוקה ושיפוץ בניין אלו פעולות שממלאות תפקיד חשוב במניעת סדקים ובשמירה על שלמות המעטפת החיצונית של הבניין. במסגרת תחזוקה ושיפוץ בניין יש לבדוק ולתקן את האיטום של הקירות, לשפץ אזורים בלויים או שחוקים ולטפל באופן מידי בכל בעיה מבנית. השקעה בתחזוקה מונעת יכולה לחסוך לכם שיפוץ בניין מסיבי, וגם כסף בטווח הרחב, על ידי הימנעות מתיקונים יקרים.

ובשורה התחתונה,

זיהוי ואיתור סדקים במעטפת הבניין זו פעולה חשובה וחיונית אשר תעזור לשמור על השלמות המבנית, היעילות האנרגטית והביצועים הכוללים של המבנה. שלא לומר הבטיחות שלו. כיום ישנן שיטות שונות המאפשרות לאתר סדקים ביותר קלות, ולטפל בהם לפני שהמצב יסלים והבעיה תהפוך למשמעותית הרבה יותר. 

תחזוקה שוטפת והקפדה על איטום סדקים בקיר חיצוני כמה שיותר מהר, אלו פעולות חשובות והמפתח לאריכות חיים ולבטיחות מקסימלית, כאשר תמיד כדאי לבצע את כל הפעולות הללו בעזרתם של אנשי מקצוע מיומנים ובעלי ניסיון ואישורים, כך שיוכלו לספק פתרון מקצועי. אז הישארו ערניים, שימו לב לבעיות כאשר הן צצות ושמרו על מעטפת הבניין שלכם שלמה למשך שנים רבות נוספות!

סדקים בקיר חיצוני

תוכן עניינים

מרום שיקום ואיטום מבנים דילוג לתוכן