מידרג לוגו

קבלן רשום מס' 36727

חיפוש

מרזב

כל מה שאתם צריכים לדעת על התקנת מרזב:

כחלק אינטגראלי מביצוע איטום גגות ובדיקת תקינות הגג לחורף, נדרש לבדוק האם הניקוז בבניין תקין. למרזב יש תפקיד אחד עיקרי ומשמעותי במיוחד והוא ניקוז מי הגשם מהגג על מנת שלא ייווצר עליו עומס. במידה ומי הגשמים לא ינוקזו בצורה תקינה מהגג הדבר יכול לגרום לרטיבות, נזילות ואפילו הצפות וקריסה של הגג. את המים חשוב להוביל באמצעות צינור ניקוז פנימי או חיצוני כאשר ניתן גם לייעד אותם ישירות להשקיית הגינה או לכלים ייעודיים לצורך מיחזור. מרזב בין אם חיצוני או פנימי חייב להיות מותקן בצורה נכונה ומקצועית בשיפוע הנכון באיטום הנכון בכדי שלא יצטברו סביבו מים שעלולים לגרום לנזק גם כן.

אילו סוגים של מרזב קיימים?

ישנם שני סוגי מרזבים עיקריים- פנימי חיצוני. הפנימי נפוץ יותר בבנייה החדשה בעיקר בדירת קבלן והוא כיום ברירת המחדל בבניינים אלה. מדובר בצינור חבוי בתוך המעטפת של הבניין. היתרונות הוא שהוא כבר נבנה עם מעטפת הבניין, אינו מפריע או פוגע בנראות הבניין אך החיסרון הוא שלא תמיד ניתן לתקן מרזב פנימי ובמקרים מסוימים אף יש צורך להתקין במקומו מרזב חיצוני. את מערכת הניקוז החיצונית אתם בטוח מכירים מבנייה ישנה מכיוון שהוא מותקן ברוב הבניינים בחזית הבניין. מכיוון שהמיקום שלו בולט יש לבחור בקפידה את החומרים ממנו הוא בנוי ואת ההתקנה שלו בכדי לא לכער את נראות הבניין, מצד שני מכיוון שהוא חיצוני הוא אינו מוגן מפני נזקי מזג האוויר ועליו להיות עשוי מחומר עמיד ואיכותי כולל החיבורים שלו. לאחר התקנת המרזב ניתן להתאים את הצביעה שלו לנראות הבניין.

כיצד מתקינים מרזב?

בכדי לבצע התקנת מרזבים  בצורה נכונה ותקינה יש להזמין חברה מקצועית שתעשה זאת. איש המקצוע מטעם החברה ימדוד את אורך הצינור הרצוי, יחשב את המיקום המדויק בו עתידים לצאת המים ויתכנן את פתח היציאה הרחק מהדירות ומהמדרכות. כמו כן חשוב במיוחד להתקין את מערכת הניקוז בשיפוע הנכון על מנת לאפשר ניקוז מרבי ומיטבי של המים ובכדי למנוע הצטברות של מים עומדים אפילו לזמן קצר.

איך שומרים על המרזב מפני בלאי וסתימות?

הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא להתקין צינור ניקוז חזק עמיד ואיכותי עם חיבורים איכותיים וחזקים כדי שלא יתבלה מהר או ייפגע בקלות מפגעי מזג האוויר. התקלה הנפוצה ביותר בבניין משותף היא סתימה בצינור הניקוז מה שגורם להצטברות של מים על גבי הגג דבר המהווה סכנה. חשוב מאוד לבצע ניקוי של הצינור בצורה מקצועית וזהירה בעיקר כאשר מדובר במרזב פנימי ולוודא שאין דברים שחוסמים את יציאת המים בפתח היציאה בתחתית המרזב. כמו כן חשוב לבדוק את החלק העליון של המרזב על הגג. את הבדיקה והניקיון אין לבצע לבד מכיוון שעבודה בגובה, על גגות והתעסקות עם מערכות ניקוז  איננה דבר שיש להקל בו ראש והיא עלולה להיות מסוכנת ויש לבצע אותה כראוי על ידי איש מקצוע בלבד.

 

התקנת מרזב

תוכן עניינים

מרום שיקום ואיטום מבנים דילוג לתוכן