מידרג לוגו

קבלן רשום מס' 36727

חיפוש

איטום קירות חוץ

רטיבות בקירות, משב רוח קרירה בחדר סגור, צבע מתנפח על הקיר הם רק חלק מהסימנים לכך שרוח ומים חודרים אל הבית. על מנת לפתור את הבעיה תזדקקו לתיקון הנקרא איטום קירות חוץ. הבעיה יכולה להופיע בבניינים ישנים או חדשים והיא מצריכה טיפול של חברת איטום מבנים מקצועית ואמינה.

כיצד מתבצע איטום קירות חוץ

איטום קירות חוץ מתחיל כמובן בבדיקה מקיפה של הקירות החיצוניים על מנת להבין מה גודל העבודה. תחילה יבדוק הקבלן המבצע את מצב הטיח במבנה ולאחר מכן יבדוק את האיטום בגג, האיטום במרפסת, והאיטום במרזבים ובחלונות.

בדיקה זו מאפשרת לקבלן המבצע לתכנן את אופי הטיפול בבעיה. במידה הוא החליט שמדובר בבעיית איטום קירות חוץ פשוטה, הוא יבצע תיקון באמצעות מריחת שליכט צמנטי או שליכט אקרילי. אך במידה ואבחן כי הבעיה חמורה יותר הוא יבצע את התיקון על ידי ביצוע איטום עמוק יותר בין אריחי החיפוי.

איטום קירות חוץ בעלי אריחי חיפוי משיש או מאבן נעשה על ידי מסור דיסק אשר חורץ מחדש את המרווחים שבין החריצים. החריץ החדש יהיה בעומק של סנטימטר אחד ואליו יוחדר מלט שחור או מלט לבן, בהתאם לעיצוב הבניין כמובן. לאחר שהמלט יתייבש,  ימרחו בחריצים רובה אפוקסית או רובה אקרילית במרווחים. במידה ואבן החיפוי של הבניין היא אבן עם תכונות ספיגה של מים, יתבצע עליה טיפול נוסף והוא איטום בסילר.

חדשנות בביצוע איטום קירות חוץ

גובה הבניין משפיע על צורת העבודה של האיטום. בבתים פרטים או בתים בעלי קומות נמוכות הטיפול נעשה בעזרת פיגומים או סולמות, אך ברבי קומות ומגדלי מגורים (שמאוד נפוצים היום) נעשה הטיפול באמצעות אנשי מקצוע הנעזרים בכבלי סנפלינג, אחת מהשיטות החדשניות לביצוע איטום קירות חוץ.

לאיטום קירות חוץ באמצעות סנפלינג שלושה יתרונות עיקריים:

  1. ביצוע האיטום במהירות – בעבר השתמשו בפיגומים וכל פירוק והרכבה שלהם היה מסובך ולכן עבודות האיטום נמשכו זמן רב. השימוש בכבלי סנפלינג הוא קל, יעיל ובעיקר מהיר כי ניתן לפרק ולהרכיב אותם מחדש בצידו האחר של הבניין תוך זמן קצר.
  2. הוזלת עלות העבודה – השכרת פיגומים הינה יקרה יותר מאשר שימוש בכבלי סנפלינג.
  3. מאפשרת ביצוע איטום קירות חוץ במקומות צרים בהם לא ניתן להרכיב פיגומים.

עלויות איטום קירות חוץ

במידה ומדובר בבית פרטי, הרי שעלויות הטיפול בבעיית האיטום יחולו על בעלי הנכס. אך מה קורה כאשר מדובר בבית משותף? אז מתחלקת עלות הטיפול בכל דיירי הבניין באופן שווה בשווה, היות והחוק מגדיר קירות חיצוניים כרכוש משותף.

איטום קירות חוץ

תוכן עניינים

מרום שיקום ואיטום מבנים דילוג לתוכן