חיזוק עמודים בבניין

המעטפת החיצונית של הבניין מושפעת מאוד מתנאי מזג האוויר. ככל שהבניין ישן יותר כך הוא חשוף יותר לרוחות, גשמים וחום אשר גורמים לבלאי טבעי ושחיקה של חומרי הבנייה. במשך השנים חודרים מים ולחות אל קירות המעטפת ואל העמודים בבניין והם גורמים להופעת רטיבות וחלודה במוטות הברזל הפנימיים.
הרטיבות והחלודה גורמות לברזל להתרחב ולהתנפח ואט אט עמודי הבניין שעשויים בטון נשברים ונסדקים. דבר זה מהווה סכנה ממשית לדיירים וליציבות הבניין ולכן חשוב לטפל בבעיה באמצעות תיקון מיוחד הנקרא חיזוק עמודים בבניין.

סימנים המעידים על הצורך בחיזוק עמודים בבניין

סדקים ושברים בבטון הם סימנים מקדימים לכך שישנה בעיה במוטות הברזל בתוך עמודי הבניין, אך הם לא הסימנים היחידים לכך שיש בעיה בעמודי הבניין. קיימים סימנים נוספים המרמזים על הימצאותה של בעיה פנימית כגון טיח שמתקלף, סדק עמוק בעמוד, חתיכות בטון שנופלות מעצמן והסימן החמור ביותר הוא חשיפת מוטות הברזל.
עמודי בניין רעועים עלולים לגרום לפגיעה ברכוש ואף חמור מכך לפגיעה בגוף ולכן מומלץ לבצע חיזוק עמודים בבניין כמה שיותר מהר. על מנת שהתיקון יתבצע על הצד הטוב ביותר יש לבחור בבעלי מקצוע אשר הוסמכו לבצע תיקונים הנדסיים מסוג זה וגם חשוב לוודא שיש במקום מנהל עבודה ומפקח בנייה אשר דואגים לכך שתהליך העבודה יתבצע על פי הנהלים והתקנות הקבועים בחוק.

כיצד מתבצע תהליך החיזוק?

לחיזוק העמודים מספר שלבים כאשר חשוב שכל שלב ושלב יתבצע על ידי אנשי מקצוע מוסמכים לדבר:
1. חשיפת מוטות הברזל בעמוד – על מנת להגיע את מוטות הברזל ולגלות עד כמה הם נפגעו מהרטיבות והלחות יש להסיר את חלקי הבטון והטיח.
2. בדיקה וטיפול במוטות הברזל – יש לבחון מהי מידת הנזק שנגרמה למוטות הברזל ובהתאם להחליט על דרך טיפול. במידה ויש מעט חלודה, ניתן למרוח צבע מיוחד למניעת חלודה, אך במקרים חמורים יותר מבצעים החלפת מוטות ברזל ואז התיקון מורכב יותר ודורש התקנת רשתות מברזל.
3. בניית עמוד חדש – לאחר שהתקבל אישור כי מוטות הברזל תקינים ויציבים, יוצקים מחדש את הבטון ויוצרים מחדש את העמוד. לאחר שהבטון התייבש, מורחים שכבת טיח ושכבת צבע.

מעבר לשיפור הקוסמטי של ניראות העמודים בבניין, תורם חיזוק העמודים  גם ליציבות הבניין במקרה של רעידות אדמה. כך שבמידה ואתם עומדים בפני תהליך של חיזוק עמודים בבניין חשוב שתוודאו כי מנהל העבודה ומפקח הבנייה עובדים לפי תקן רעידות אדמה (413).
נציגי חברת מרום מומחים בביצוע עבודות שיקום מבנים לפרטים ומידע נוסף בנושא חיזוק עמודים בבניין צרו קשר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
חיזוק עמודים בבניין
מרום - איטום גגות דילוג לתוכן