קבלן רשום מס' 36727

Search

מה זה רולקה ואיך זה קשור לאיטום מבנים?

מה זה רולקה? או רולקות?
כאשר אוטמים גגות ומרפסות, ישנו אתגר שעולה תמיד, כיצד אוטמים היטב את הפינות? על פניו זה נראה כמו נושא פשוט, אך פינות אלו רגישות לחדירה של רטיבות, מתפתחים בהן סדקים וחורים, הן צוברות מים, וללא טיפול מתאים, תגרם רטיבות אשר תתפשט כלפי חוץ. כדי למנוע את הרטיבות מלכתחילה ולהציע לדיירי המבנה עבודת איטום באיכות גבוהה, יש להזמין קבלני איטום אשר מיומנים בביצוע איטום גגות ויכולים בזכות טכניקות ומיומנויות, למנוע כאלו אתגרים נפוצים של חדירת מים למבנה. 

אחד האמצעים היותר יעילים שעומדים בפני קבלני איטום הרוצים להתמודד עם איטום פינות המבנה אלו רולקות לאיטום. מהן בעצם רולקות ואיך הן קשורות לאיטום מבנים? מה היתרונות שלהן? לאילו מצבים הן מתאימות? ומתי נשתמש בהן? כל הפרטים לפניכם. 

אז מה זה רולקה בעצם?

רולקה זו טכניקת איטום המבוסס על יציקה מעוגלת, בה נעשה שימוש כאשר מבצעים איטום במרפסות או בגגות. את הרולקה יוצקים באמצעות חומרים כמו בטקל או מלט, כדי ליצור שיפוע מיוחד בין הפינות שנוצרות בנקודת החיבור של הקיר עם הרצפה. על ידי השיפוע, למעשה מבטלים את הזווית של הפינה, וכך לא מאפשרים למים להצטבר ולחלחל דרך הסדקים והתפרים שנמצאים בדרך כלל בפינות ובחיבורים. 

מה יקרה ללא יציקת רולקה? הזוויות של פינות הקיר הן ישרות, ולמים יש נטייה להצטבר בהן. באמצעות יצירת השיפוע הופכים את פינות המבנה לאטומות יותר, ולאחר מכן, ניתן לעבור הלאה ולאטום את הגג באמצעות חומר האיטום הנבחר. באמצעות שימוש ברולקות קבלני האיטום למעשה סוגרים את כל הפינות ומבטיחים שעבודת האיטום תישמר איכותית ויעילה לאורך זמן.

מה המחיר של רולקות?

אחרי שהבנו מה זה רולקות ואיך הן קשורות לאיטום, זה הזמן להתקדם לפרטים טכניים, אחד מהם הוא המחיר. המחיר של יישום רולקות נע בטווח של 35 ל- 55 ₪ למטר, תלוי בחומר. קחו בחשבון שלעיתים המחיר של יישום רולקות יהיה מוטמע בתוך הצעת המחיר של עבודת איטום הגג בכללותה, לכן המחיר המשוער כאן יהיה רלוונטי אם הזמנתם רק איטום ברולקה.

מדוע רולקה הפכה לפתרון איטום פופולרי?

השימוש ברולקה בעת איטום גגות הפך לפופולרי מכמה וכמה סיבות:

  • איטום סדקים וחריצים – החיבורים הפינתיים של הגג לרוב כוללים סדקים וחריצים, לרבות כאשר מדובר בחיבור שבין הגג לקיר. 
  • איטום מושלם של הגג – כאשר עובדים עם יריעות ביטומניות כחומר איטום, מתמודדים עם מגבלה בפינות: לא ניתן לתפוס את היריעות בצורה מושלמת בזווית של 90 מעלות, לכך מסייע השיפוע.
  • הרחקת מים מדפנות הקיר – באמצעות הרולקה מרחיקים מים מדפנות הקיר, כך שאין כמעט חשש לחדירה או להצטברות של מים באזורים אלו. 

כיצד קבלני איטום יוצרים רולקה?

מומחיותם של קבלני איטום בתחום מאפשרת להם לעבוד עם סוגים שונים של חומרי איטום עבור מטרות שונות. קבלני איטום יוצרים תערובת של מלט ודבק אקרילי, עד שמגיעים לכדי תערובת גמישה. את התערובת הזאת יוצקים לפינות ומבטלים אותן. יחד עם זאת, כיום גם ניתן להשיג בחנויות ייעודיות רולקות אשר מיוצרות מחומר ביטומני ולהדביק אותן לקירות. ניתן ליצור רולקה מבטקל (בטון קל) ומחומרים נוספים. אל תהססו לשאול את חברת האיטום באילו חומרים משתמשת, מה ההבדלים ביניהם, וכיצד מחליטה לבחור בחומר אחד על פני השני. 

מה היתרונות של השימוש ברולקה לאיטום?

לשימוש ברולקה יש כמה יתרונות מובהקים:

  • השגת תוצאות איטום איכותיות – אחד היתרונות המרכזיים של הרולקה טמון ביכולת שלה לשפר את תוצאות איטום הגג, כך שהעבודה מקצועית ואיכותית יותר. 
  • התאמה לסוגים שונים של גגות – ניתן להשתמש ברולקה עבור סוגים שונים של גגות ומשטחים, בין אם אלו גגות מרוצפים, מרפסות ועוד.
  • בידוד איכותי הרבה יותר – באמצעות רולקות ניתן להבטיח שהבידוד יהיה הרבה יותר איכותי. מה גם שהיא מונעת מהצטברות של לחות ורטיבות לחדור למבנה דרך הפינות.

באילו מצבים נשתמש ברולקות?

ברולקות משתמשים לעבודות איטום גגות ומרפסות, לרבות במרפסות אשר חשופות לפגעי מזג אוויר באופן תמידי. מכיוון שהן מיוצרות מחומרים שונים ואפשר ליצור אותן לבד, קבלני בידוד יכולים להתאים אותן לסוגים שונים של מבנים ואף ליצור או לבחור את הרולקה הנכונה בהתאם למיקום או בעיה ספציפית. 

מעבר לכך, הסוגים השונים הובילו לכך שכיום כמעט בכל פרויקט איטום גגות משתמשים בהן, הן אפילו הפכו לפתרון פופולרי עבור איטום בריכות בסדרי גודל שונים, והן מאפשרות ליצור איטום מוחלט, איכותי ועמיד לאורך זמן. יחד עם זאת, כאן נכנסת לתמונה מידת מומחיותו של הקבלן. ככל שהקבלן מכין את הרולקה טוב יותר ויודע כיצד להתאים אותה לסוג המשטח ואופי הפרויקט, כך היא תהיה יעילה יותר במימוש מטרתה, ויחד עמה גם הבידוד לגג, למרפסת או לבריכה יהיה איכותי ועמיד יותר. 

אז בואו נסכם, 

בעבר מלאכת האיטום הייתה מורכבת ומסובכת – עד להמצאת הרולקה. אם האיטום של פינות המבנה היה נקודת התורפה של קבלני איטום רבים, כי הרי ידוע שהמקום המאתגר ביותר לאטום הוא הפינות, כיום יש לכך פתרונות, ופינות המבנה אינן צריכות להוות בעיה כלל. 

רולקה לאיטום הופכת את הבלתי אפשרי לאפשרי, בזכותה איטום הקירות כבר אינו בעייתי, הפינות הופכות למעוגלות יותר, והרבה יותר פשוט להצמיד אליהן את חומרי הבידוד, לאטום את הסדקים והחורים ולשמור על המבנה לאורך שנים!

תוכן עניינים

מרום שיקום ואיטום מבנים דילוג לתוכן