קבלן רשום מס' 36727

Search

טיפים לאיטום יעיל של מרפסת/גג

מרפסת או גג הם מקומות נהדרים לארח אורחים או לבלות עם בני משפחה. יחד עם זאת, אלו אזורים שחשופים לפגעי מזג אוויר סביב השעון וככל שהזמן עובר, וללא איטום מתאים, עשויים להיגרם נזקי רטיבות. איטום מרפסת מרוצפת או איטום גג אלו פעולות חשובות לבעלי בתים, זה הרבה יותר יקר לתקן נזילות או נזק מבני, מאשר לאטום את הגג והמרפסת שלכם. מעבר לכך, איטום הגג והמרפסת יוסיף לאורך החיים של הגג ושל המבנה באופן כללי.

כמובן שלא הרבה יודעים איך לאטום גג ומרפסת, וזו הסיבה שאנו כאן, עם כל הטיפים החשובים שיעזרו לכם לשמור על חללי החוץ והפנים שלכם יבשים ובטוחים. 

היתרונות של גג ומרפסת

מרפסת או מרפסת גג בחלל המגורים שלכם זו אופציה מדהימה אשר מאפשרת לכם לבלות בחוץ אך מבלי לצאת מהבית. כאשר חללי חוץ אלו מעוצבים בצורה נכונה, תוכלו ליהנות ממרחב מבודד בו תוכלו להירגע וליהנות מהעולם החיצוני. יחד עם זאת, בדרך כלל מרפסת גג חשופה יותר לפגעי מזג האוויר, לכן מלבד בחירה נכונה של חומרים למרפסת עצמה, עליכם גם לחשוב על האיטום. אם אינכם יודעים איך לאטום גג או מרפסת, אתם תמיד יכולים להיעזר באנשי מקצוע המתמחים באיטום מרפסת מרוצפת ויכולים לעזור לכם לקבל את המענה הטוב והמקצועי ביותר.

בחירת חומרי האיטום

איטום הגג דורש יישום של חומרי איטום ומטבע הדברים, יש המון סוגים של חומרים כאלו. אחד הדברים החשובים ביותר באיטום גג או מרפסת יהיה לבחור בחומרי איטום אשר תואמים למשטח כדי להבטיח תאימות מוחלטת. כאשר חומרי האיטום לא מתאימים, המרפסת או הגג שלכם יכולים להפוך בקלות למקור לנזקי מים, לכן יש לבחור בחומרי האיטום המתאימים ביותר לגג, למבנה שלו, וגם לאקלים המקומי. קחו בחשבון שישנם חומרי איטום אשר מתאימים יותר לאקלים חם ופחות יתאימו למזל אוויר קר, ולהיפך, ישנם חומרי איטום שיתאימו למזג אוויר קר ולא יגלו עמידות גבוהה בפני קרני שמש חזקות.

איטום סדקים

טיפ מועיל נוסף יהיה לאטום סדקים או מרווחים במרפסת או בגג שלכם. על ידי איטום נכון של כל הפתחים והסדקים אפשר למנוע ממים לחלחל לפנים המבנה ולגרום נזק. יישום חומר איטום עמיד למים יעזור לשמור על אזורים אלו יבשים ומוגנים מפני העונות המשתנות. רוח, גשם, שמש ועוד עלולים לגרום לשחיקה ולהתיישנות של האיטום בטרם עת אם הם לא מתוחזקים כראוי. כאשר שוקלים איטום של המרווחים והסדקים, חשוב לבחור בחומרים אמינים שיספקו הגנה לאורך זמן וגם שיראו אסתטיים על המרפסת או הגג.

נקו את פני השטח כראוי

לפני שמבצעים איטום לגג חשוב לנקות את משטח הגג כראוי על מנת שחומר האיטום ייצמד היטב. התחילו עם פינוי הגג והמרפסת מכל הרהיטים כדי לקבל מרחב עבודה פנוי. לאחר שהמשטח נקי, בדקו אם יש לוחות רופפים או נזקים כאלו ואחרים ותקנו אותם במידת הצורך. אם ישנם פגמים קוסמטיים קלים, ניתן ללטש אותם באמצעות נייר זכוכית ולאחר מכן לנקות את הפסולת והאבק. השתמשו במברשת קרצוף ומים כדי לנקות את החלל ביסודיות. הניחו לאזור להתייבש לחלוטין לפני שמתחילים עם יישום האיטום. לגבי הגג – ניתן לנקות אותו בלחץ מים בצורה יסודית.

חיזוק אזורים כדי למנוע דליפות

פתחי אוורור, צנרת, ניקוז ופינות של הגג או המרפסת אלו אזורים מועדים לפורענות ויש להעניק להם תשומת לב ייחודית, כל שכן לטפל בהם בצורה נקודתית. למומחים באיטום מרפסת מרוצפת ובאיטום גגות יש את כל הידע והניסיון כדי לטפל באזורים כאלו, עם שלל טכניקות וחומרים ייעודיים. התייחסות ספציפית זו חשובה, שכן היא תמנע נזילות בגג בעתיד.

היכרות עם טכניקות העבודה

איטום מרפסת או גג זו משימה שדורשת ידע וניסיון. ישנם חומרי איטום שניתן ליישם בהתזה, אחרים דורשים הלחמה אל הגג, וישנם חומרים שידרשו מכם ליישם שתי שכבות של חומר איטום. היו מודעים לשיטת היישום הנדרשת, לטמפרטורה הרצויה שבה מומלץ לעבוד, לכמות השכבות שעליכם ליישם כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר ועוד. כל אלו הם גורמים שמשפיעים על התוצאות. כמו כן יש להיות ערים לכל אורך הדרך ולבדוק את טיב העבודה בשלבים שונים שלה, אלו פרמטרים שישפיעו על הצלחת הפרויקט במידה משמעותית.

פיזור שווה ויישום כמה שכבות

כדי שהאיטום יהיה איכותי יש לוודא שהפיזור שלו שווה, פיזור שווה גם ישמור על מראה מלוטש ומקצועי יותר. במקרים רבים יש ליישם שכבות נוספות של חומר האיטום, ישנם מקרים בהם ניתן ליישם שכבה נוספת כאשר השכבה הראשונה עדיין רטובה, במקרים אחרים, יש ליישם שכבה שניה רק לאחר ייבוש מלא. לכאן או לכאן, שימו לב שיש מספיק חומר איטום ושמיישמים את מספר השכבות המומלץ בהתאם להוראות היצרן, תקנים ונהלי עבודה. כמובן שחומר האיטום צריך להתייבש באופן מוחלט לפני שאתם מחזירים את הרהיטים למרפסת הגג.

מחשבות אחרונות 

מרפסת או גג אלו מקומות מושלמים לבילוי זמן איכות עם חברים ובני משפחה ואיטום נכון יכול להבטיח שמרחבים אלו ישמשו אתכם לאורך זמן ועם מינימום דאגות. כאשר חושבים על איטום גגות מחיר הוא סוגיה מרכזית. זה המקום לציין שתמיד כדאי לבחור בחברה מקצועית ומורשית לאיטום, במקום לבחור בהצעת מחיר זולה או לעשות זאת בעצמכם, כדי לקבל תוצאות שיחזיקו מעמד לאורך זמן ויגרמו למרפסת ולגג שלכם להיראות ולתפקד נהדר!

איטום מרפסות בחורף

תוכן עניינים

מרום שיקום ואיטום מבנים דילוג לתוכן