מידרג לוגו

קבלן רשום מס' 36727

חיפוש

שלבי ביצוע איטום תת-קרקעי בבריכת שחייה

בריכות שחייה הן יעד פנאי אולטימטיבי, ומקום נפלא להיות בו כאשר מזג האוויר מתחמם ומחפשים להצטנן. יחד עם זאת, כדי שהן יוכלו לבצע את התפקיד המהנה שלהן על הצד הטוב ביותר, ולשמש ככלי קיבול לכל כך הרבה מים, עליהן להיות אטומות היטב. לכן מתחת לפני השטח המנצנצים באור השמש, מסתתר היבט נוסף שיש לקחת בחשבון כאשר מטפלים בבריכות והוא שמירה על שלמות המבנה כבר ברמה התת קרקעית. 

איטום בריכות שחייה, הוא תנאי חיוני המבטיח את אריכות החיים של הבריכה, כל שכן את הבטיחות שלה. אז אם איטום בריכות שחיה עומד על הפרק, כדאי שתכירו את השלבים המורכבים שכרוכים בתהליך, ולו רק כדי להבין את המומחיות והדיוק הנדרשים לביצוע משימה חשובה זו.

השלב הראשון – בדיקה והכנה

לפני שצוללים לאיטום בריכות שחייה בפועל, יש צורך לבצע בדיקה יסודית של מצב הבריכה. קבלן איטום מקצועי ומורשה יבצע בדיקה מקיפה כדי לזהות סדקים, נזילות או חולשות מבניות קיימת. הבדיקות השונות ישמשו כבסיס לבחירת פתרון איטום מותאם.

לאחר שמשלימים את הבדיקה ומחליטים על פתרון האיטום המתאים, מבצעים עבודת הכנה באתר. עבודת ההכנה כרוכה בניקוי השטח המקיף את הבריכה, פינוי פסולת וניקיון של הבריכה עצמה כדי להבטיח הידבקות מיטבית של חומרי האיטום. במקרים בהם ישנה הידרדרות של הבטון, ניתן גם לבצע שיקום בטון ולתקן נזקים מבניים לפני שממשיכים הלאה.

בחירת שיטת האיטום

לאחר שמבצעים את הבדיקה של פני השטח, השלב הבא יהיה לקבוע מהי שיטת האיטום המתאימה ביותר לדרישות הספציפיות של בריכת השחייה. קיימות גישות שונות לאיטום בריכות שחייה, מחומרי איטום נוזליים ועד יריעות וציפויים צמנטים, כל שיטה מציעה יתרונות מובהקים ויש לבחור את השיטה המתאימה בהתאם למיקום הבריכה, חומרי המצע, האזור הגאוגרפי שבו ממוקמת ותנאי הסביבה.

בבריכות שחייה שמיוצרות מבטון, קבלני איטום עשויים לבחור בציפויים צמנטים בשל תאימותם למצע ועמידותם הרבה. ציפויים אלו מקנים גימור חלק, הם מונעים חדירת מים ביעילות ושומרים על השלמות המבנית של הבריכה.

יישום האיטום

היישום של מערכת האיטום שנבחרה דורש דיוק ומומחיות רבה. קבלן איטום מקצועי ומורשה יוכל ליישם בצורה מקצועית את חומרי האיטום הנבחרים, תוך שהוא מקפיד על כיסוי אחיד והידבקות נכונה למצע. במקרים שמבצעים איטום דו רכיבי, קבלן איטום מקצועי ידע כיצד לערבב וליישם את התערובת במיומנות, תוך הקפדה על כל הפרטים הקטנים והחשובים, כדי להימנע מנקודות תורפה או מאיטום לקוי.

לעיתים הקבלן יישם כמה שכבות של חומרי איטום כדי להשיג את ההגנה הרצויה, כל שכן, ישלב בין שכבות שונות. כל שכבה תיושם בקפידה, עם הקפדה על זמן ייבוש והתמצקות של החומר בין שכבה לשכבה, כדי להבטיח תוצאה יעילה ומיטבית.

אבטחת איכות ובדיקות

לאחר יישום האיטום, קבלן האיטום יבדוק שאכן העבודה בוצעה על הצד הטוב ביותר. לשם כך יבצע בדיקות שונות של כל פני השטח על מנת לאתר סימנים לליקויים. במסגרת הבדיקה תינתן תשומת לב מיוחדת לאזורים פגיעים, כמו למשל פינות או חיבורים שבהם יש סיכוי גבוה לדליפות.

הבדיקות מבוצעות על ידי הליכים קפדניים והן תואמות לתקנים הנדרשים, ולכן לא פעם יתבצעו על ידי מכשור מקצועי אשר יספק ביטחון מוחלט בכך שבריכת השחייה אטומה ביעילות ובמקצועיות.

תחזוקה שוטפת

גם כאשר איטום בריכות שחיה בוצע בצורה מקצועית ובמיומנות רבה, תוך בחירת חומרי האיטום המתאימים, יש להקפיד על תחזוקה שוטפת כדי לשמור על השלמות המבנית של הבריכה לאורך זמן. בעלי בתים, חברות ניהול ומפעילי מתקנים צריכים להקפיד על לוח זמנים יזום לתחזוקה, תוך התייחסות לבעיות קטנות לפני שהן יהפכו לגדולות יותר.

בדיקות תקופתיות על ידי אנשי מקצוע מוסמכים, יכולות לסייע לזהות נקודות תורפה אפשריות, להבטיח את המשך יעילותו של פתרון האיטום, להאריך את תוחלת החיים שלו ולהפחית את הסיכון לנזקים יקרים.

בחירת קבלן איטום מתאים

בחירת קבלן איטום זו החלטה חשובה, אם רוצים להבטיח שהאיטום התת קרקעי של בריכת השחייה יהיה מוצלח. לכן לפני שיוצאים לדרך, עליכם לוודא שבחרתם קבלן איטום מתאים לתפקיד, כלומר חברה מקצועית בעלת מומחיות, ניסיון, רישיונות ומוניטין הדרושים לעבודה מורכבת כמו איטום בריכות שחייה. 

כאשר אתם מחפשים קבלן איטום שימו לב שיש לו מומחיות בנישה הספציפית של איטום בריכות שחיה. קבלנים בעלי רקורד מוכח יבינו את כל האתגרים והדרישות הייחודיות הקשורות לאיטום בריכות, מה שיאפשר להם לספק פתרונות מותאמים העומדים בסטנדרטים גבוהים ביותר של איכות ועמידות.

יתר על כן, חשוב לבחור בקבלני איטום אשר מציעים שירות מקיף הרבה יותר מאיטום בריכות בלבד, כמו למשל מומחיות בשיקום בטון, שכן טיפול בבעיות מבניות קיימות לפני איטום הבריכה הוא חיוני להשגת תוצאות ארוכות טווח. על ידי בחירת קבלן מקצועי תוכלו לייעל את מהלך הפרויקט, ולהבטיח שיהיה תיאום בין היבטים שונים של העבודה, מה שיוביל בסופו של דבר לתוצאות מעולות ושקט נפשי.

לסיכום, 

איטום תת קרקעי בבריכות שחייה זהו תהליך הדורש מומחיות, דיוק, מקצועיות ותשומת לב לפרטים. על ידי ביצוע השלבים השונים ופניה לקבלן איטום מקצועי בעל מוניטין שמומחה באיטום בריכות שחיה, תוכלו לשמור על הבריכה שלכם, וליהנות מתקופת רחצה מדהימה ומהנה, ולא פחות חשוב – בטוחה ונעימה!

איטום בריכות

תוכן עניינים

מרום שיקום ואיטום מבנים דילוג לתוכן