מידרג לוגו

קבלן רשום מס' 36727

חיפוש

סקירת חומרי איטום מודרניים ויעילים

לחומרי איטום יש תפקיד חשוב בשמירה על שלמות מבנית – הם עוזרים בבידוד, מונעים מפגעי מזג אוויר לחלחל לתוך הבית ומאפשרים לכם ליהנות ממידה גבוהה של שקט נפשי. ככל שהטכנולוגיה מתקדמת, כך גם חומרי האיטום הופכים להיות מתקדמים ויעילים יותר, תוך כדי שעומדים בדרישות המיוחדות של התעשייה העכשווית. בין אם אתם נמצאים לפני שיפוץ חזית בניין, בין אם מבררים על איטום מרתף ובין אם אתם מעוניינים בחידוש איטום קירות חיצוני, ישנם כל מיני חומרי איטום אשר זמינים עבורכם.

יריעות ביטומניות

יריעות ביטומניות הן בין חומרי האיטום הפופולריים ביותר שיש כיום, ולכן הפכו לבחירה מועדפת על קבלנים רבים. הן מציעות המון יתרונות – מבודדות מפני חום וקור, מחזיקות מעמד לאורך זמן רב, אם התקנתם יריעות ביטומניות סביר להניח שלא תידרשו להחליף אותן למשך עשר שנים שלמות. בנוסף הגוון הלבן שלהן חוסך לכם את סיוד הגג. כנגזר משמן, יריעות ביטומניות מגיעות בצורת יריעות שניתן להניח על הגג, אולם יש לחבר אותן היטב באמצעות ריתוכן, עבודה שדורשת מיומנות של קבלן האיטום הנבחר, שמירה על הנחיות בטיחות, שימוש בציוד מקצועי והיכרות עם התקנים. יריעות אלו מתאימות לגגות בטון חשופים או לגגות שמצופים בזפת, אולם יש לקחת בחשבון שהתקנת היריעות עשויה להיות מורכבת כאשר מדובר בגגות עם דודים או קולטי שמש. 

זפת 

זפת זו אומנם שיטה וותיקה לאיטום גגות, אך גם בעת המודרנית נעשה בה שימוש. היא יעילה לזמן קצר יותר לעומת שיטות אחרות ויותר מודרניות, אך גם זולה יותר. מעבר לכך, בחירה בזפת תחייב אתכם גם בתחזוקה אחת לשנה, אשר רובה ככולה כוללת את סיוד הזפת בצבע לבן כדי להגן על חומר איטום זה מהשמש. למרות שישנם לא מעט חומרי איטום, קבלנים רבים משתמשים בזפת, שכן חומר זה מציע המון יתרונות. יישומו מניב תוצאות איטום איכותיות, כאשר כיום ניתן לשלב חומרים שונים בין השכבות כמו למשל פיברגלס ואז להפוך את האיטום לחזק יותר. מה שחשוב לזכור הוא שיישום זפת צריך להתבצע בצורה מקצועית על ידי קבלנים מומחים שיש להם ניסיון בתחום.

חומרי איטום פוליאוריתנים

חומרי איטום אלו נחשבים גם כן לאפשרות פופולרית המועדפת על קבלנים למטרות שונות. חומרים אלו ידועים כחזקים ומאוד עמידים. בכוחם לעמוד בפני בלאי ותנאי מזג אוויר משתנים, לכן הם בחירה מעולה עבור איטום קירות חיצוני, או יישומים חיצוניים באופן כללי. חומרי איטום פוליאוריתנים מגיעים עם יתרונות מרכזיים כמו למשל היכולת להתאים למגוון רחב של משטחים, הם מתאימים לאיטום תפרים וחיבורים, או מילוי סדקים, פערים וחורים. בנוסף, אחת התכונות המזוהות עמם היא שהם מאוד גמישים לאורך זמן, לכן הם מגלים עמידות בפני סדקים והתכווצות. כמו כן, הם עמידים בפני קרינת שמש, מים, שחיקה וכימיקליים ולכן יהיו בחירה מעולה לאיטום גגות או ליישומים תעשייתיים כאלו ואחרים. חומרים אלו מיישומים בהתזה או מריחה.

חומרי איטום אקריליים

סוג נוסף של חומרי איטום ובחירה פופולרית מסיבות רבות, החל ביישום הקל והפשוט ועד הרבגוניות שהם מציעים. חומרים אלו מיוצרים מפולימר אקרילי ומה שנחמד בהם הוא שניתן להשיג אותם בגימורים וגוונים שונים. לכן הם בחירה מעולה לאיטום קירות חיצוני, שיפוץ חזית בניין, חלונות, דלתות, איטום סדקים ועוד. חומרי איטום אקריליים מציעים יתרון מובהק והוא יכולת הייבוש המהירה שלהם, מה שהופך אותם לבחירה מעולה עבור יישומים שדורשים עמידה בלוחות זמנים. כמו כן קל לנקות אותם, הם עמידים בפני קרני UV וגם בפני לחות, ולבסוף הם מאוד גמישים ועל כן עמידים בפני התרחבות והתכווצות. יחד עם זאת, חומרים אלו לא ייצמדו היטב לכל המשטחים ויכול להיות שהם יגלו עמידות פחותה בהשוואה לסוגים אחרים של חומרי איטום. 

יריעות HDPE 

יריעות HDPE הן חומר איטום נוסף. הן מיוצרות מפוליאתילן בצפיפות גבוהה וחוזקן המכני הגבוה הופך אותן לבין סוגי היריעות העמידות יותר בסביבה מפני כימיקליים ותנאי חוץ, כך שיכולות לשמש אתכם נאמנה לאורך הרבה שנים. יריעות אלו יכולות לשמש לאיטום מרתף, גגות, בריכות ומאגרים, יש להן גוון בהיר, מה שחוסך את הצורך ביישום שכבת צבע לבנה על הגג, ותכונותיהן דומות לתכונות של יריעות PVC, אולם סוג זה נחשב חזק יותר, ובעל יכולת התקבעות טובה יותר באמצעות חימום, מה שמקנה להן חוזק מכני יוצא דופן ביחס לסוגים אחרים של חומרי איטום.

יריעת PVC

יריעות PVC נחשבות גם כן לחומר איטום חדשני ואיכותי אשר מיישמים באמצעות חום או דבק מתאים. כאשר מעל שכבת היריעות לרוב מפזרים חלוקי נחל, כדי להבטיח שלא יעופו ברוח, או שמקבעים אל הגג באמצעות דבק. הן קלות, גמישות מאוד, עמידות מפני קרני UV, שורשים וחומרים כימיים, הן יגלו עמידות לאורך זמן ולא ידרשו מכן הרבה עבודת תחזוקה, כך שכל שתידרשו יהיה להחליף אותן אחת לעשר שנים. הן אומנם רגישות לחפצים חדים, אולם אם ישנו קרע ביריעה, ניתן להחליף אותה באופן נקודתי ולא צריך לחדש את כל האיטום. יריעות אלו מתאימות לאיטום גגות, מאגרי מים ובריכות.

לסיכום, הבחירה בחומר איטום כזה או אחר תלויה בנסיבות, בסוג הגג, באקלים המקומי ובעוד משתנים שיכולים להשפיע. כדי לבחור נכון מומלץ לשתף פעולה עם קבלני איטום מורשים ומנוסים שיבטיחו תוצאות מעולות ותאימות מרבית!

יריעות PVC לגג

תוכן עניינים

מרום שיקום ואיטום מבנים דילוג לתוכן