קבלן רשום מס' 36727

שיקום מעטפת בניין

אם חשבתם כי שיקום מעטפת בניין ושיפוץ בניין חיצוני הם אותו הדבר, אתם טועים. בעוד ששיפוץ בניין חיצוני מתייחס לתיקון תקלות שונות והשבחת ערך הנכס, הרי כשמדברים על שיקום מעטפת בניין מתכוונים בראש ובראשונה לשיפוץ שנועד לחזק את המבנה עצמו.

חיזוק מבנה כחלק מתהליך שיקום מעטפת בניין

בעת שיפוץ רגיל עושים שינויים המשפרים את הנראות של הבניין, אך בעת שיקום מעטפת בניין יעשו תיקונים חיצוניים ופנימיים כגון:

  • איטום סדקים
  • חיזוק מדרגות ומעקות
  • חיזוק עמודי הבניין
  • הנחת שכבת אספלט חדשה בחניה
  • איטום הגג

כמובן שזוהי רשימה חלקית ובכל בנין ידרשו תיקונים ושיפוצים שונים בהתאם למצבו הכללי, לכן חשוב לקבל הצעת מחיר מפורטת מקבלן השיפוצים.

איך לבחור קבלן לביצוע עבודת שיקום מעטפת בניין

דיירים המתחילים בפרויקט שיקום מעטפת בניין צריכים להבין כי מדובר בעבודת שיפוץ שתמשך מספר חודשים ולכן מומלץ לבחור חברת שיפוצים שנותנת את כל השירותים תחת קורת גג אחת. כמו כל קבלן שיפוץ אחר, חשוב לבדוק את חברת השיפוצים ואת אנשי המקצוע לפני שמתחילים לעבוד בשטח הבניין:

ליווי מהנדס בניה   עבודות שנועדו לשיקום מעטפת בניין מחייבות לקבל אישור מאת מהנדס בניה. המהנדס עובד בצמוד עם מנהל האתר או כל נציג אחר של חברת השיפוצים בבניין ומוודא כי העבודות נעשות בהתאם לתקנות הבניה ולחוקי הבנייה.

ותק ומקצועיותבחרו בקבלן מבצע בעל ניסיון בעבודות שיפוץ מעטפת בניין הדומות לבניין שלכם. ככל שהחברה עשתה יותר פרויקטים, כך גדלים הסיכויים לקבל עליה יותר המלצות ולראות את התוצאות בעיניים. שיחה עם לקוחות לשעבר, בייחוד בפרויקטים גדולים כמו שיפוץ מעטפת בניין, תעזור לכם  להתרשם מנראות מעטפת הבניין גם כמה שנים לאחר סיום השיפוץ.

רישום בפנקס הקבלנים – כל חברת שיפוצים או קבלן שיפוצים צריך להיות רשום בפנקס הקבלנים. הרישום בפנקס מעיד כי הם קיבלו ממשרד הבינוי והשיכון את כל האישורים המעידים כי הם מהנדסים, הנדסאים או מנהלי עבודה מוסמכים לביצוע העבודה.

אחריות – וודאו כי חברת השיפוצים או קבלן השיפוצים מעניק לכם אחריות על השיפוץ שנעשה. לרב, עבור שיקום מעטפת בניין ניתנת אחריות לטווח שבין 3 עד 5 שנים מסיום הפרויקט.

חדשנות בביצוע שיקום מעטפת בניין

אם בעבר נאלצו הדיירים לסבול מפיגומים המקיפים את הבניין במשך חודשים רבים, הרי שכיום בעזרת שיטות חדשניות ניתן לבצע עבודות שיקום מעטפת בניין בצורה מהירה. אחת משיטות אלה, היא עבודת סנפלינג של אנשי מקצועי מיומנים. בעזרת כבלי סנפלינג ארוכים יורדים אנשי מקצוע מוסמכים מהגג אל הקומות השונות ומבצעים בהן פעולות איטום ושיפוץ בהתאם לנדרש, ביניהן תיקון סדקים, החלפת אריחי חיפוי שנפלו ואף ביצוע עבודות ריתוך במידת הצורך ועוד.

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיקום מעטפת בניין
מרום - איטום גגות דילוג לתוכן