מידרג לוגו

קבלן רשום מס' 36727

חיפוש

שיקום בטון

זקוקים לעבודות שיקום בטון במבנה המגורים שלכם? הבניין שלכם זקוק לעבודות שיקום וחיזוק? הגעתם למקום הנכון! חברת מרום איטום ושיקום מבנים מציעה סל פתרונות מקיף עבורכם. צרו קשר לפרטים והצעת מחיר.

סביר להניח שיצא לכם לראות, אפילו ברחוב שלכם בניין אחד ואפילו יותר שהופיעו עליו סדקים בעמודים של הבניין . מדובר בסדקים שהם לא רק מפגע אסתטי אלא גם יכולים לגרום לנזק של ממש לשלד של הבניין. על מנת למנוע את ההזנחה הזו מעודדות העיריות לשקם את אותם עמודים ואפילו מחלקות דוחות לאותם בניינים אשר לא עושים זאת.

החשיבות של ביצוע שיקום בטון:

כאשר מדובר בבניין שמבוסס על עמודים אותם עמודים הם הבסיס שלו עליהם הוא נישען. כאשר מתחילים להופיע בו סדקים זו רק ההתחלה של מדרון חלקלק לסדקים גדולים יותר ופגיעה של ממש בבניין כולו ומדובר בסכנה ממשית. אסור להזניח את המצב ואסור לחכות יותר מדי וזו הסיבה שפקחי העירייה מצאו לנכון להתערב ולעודד את דיירי הבניין לבצע שיקום בטון לעמודי הבניין מבחינה בטיחותית וגם מבחינה אסתטית.
קומת העמודים של הבניין היא הקומה הראשונה שלו והכי חשופה לעין ולכן גם סדקים קטנים יראו היטב, מעבר לעובדה שמדובר בפגיעה בנראות של הבניין מדובר בפגיעה בקומה שמהווה את היסוד של הבניין וחשוב שהיא תהיה חזקה ואיתנה. במידה ומתחילים להופיע סדקים חשוב כבר באותו הרגע (ואפילו לפני בכדי לבצע מניעה) להזמין איש מקצוע שיבצע שיקום בטון, יטפל בסדקים שהופיע ויבדוק אם הסדקים שהופיעו הם סדקים שטחיים על פני הקיר או שכבר העמיקו והתחילו לפגוע בעמודי הבניין.
כאשר לא דואגים לשיקום בטון בזמן הטיח שעל גבי הקירות מתחיל להתנפח ולהתקלף וניתן במצבים שונים לראות ממש שברים של טיח ובטון שמתפרקים מהעמוד. מצב שכזה מעיד לא רק על פגיעה חיצונית בטיח ובבטון אלא פגיעה בשכבות מתחת של הברזל מתחת לבטון שפוגעים גם הם בבטון ולכן נדרש בהקדם שיקום בטון.

יש לבצע בדיקה קפדנית לפני ביצוע שיקום בטון:

בכדי לוודא אם הבעיה היא נקודתית או מקיפה יש צורך לעבור סביב כל הבניין מהכניסה ודרך החניה ובשני צדדיו של הבניין וזאת באור יום על מנת לבדוק איפה יש טיח רופף ואיפה יש טיח נפוח שמראה שיש צורך בביצוע שיקום בטון באותו אזור. באותה בדיקה חשוב לעבור ולבחון היטב את כל פינות המבנה ואת כל הנקודות הנסתרות שאין בהן רטיבות או לחות או חדירת מים לתוך הבטון שתמשיך לייצר נזק במידה ולא תטופל בהקדם.
במידה ובבניין שלכם יש עמודי בטון אשר יש בהם סדקים קטנים או כבר הופיעו סדקים גדולים ועמוקים יותר ובעיקר במקרים בהם הברזל מתחת לעמודי הבטון כבר בולט החוצה יש צורך בביצוע שיקום בטון באופן מידי על מנת להימנע מקנסות של העיריה אבל יותר חשוב על מנת להימנע מאסון אפשרי שיכול לקרות.

 

שיקום בטון

תוכן עניינים

מרום שיקום ואיטום מבנים דילוג לתוכן