מידרג לוגו

קבלן רשום מס' 36727

חיפוש

הרחקת יונים

בחזון התיאורטי והיפה של כולנו, יונה נתפסת כסמל של שלום, בעיקר אם יש עלה זית בפיה. זהו חזון ותפיסה מאוד טובים ויפים, אבל המציאות בפועל “קצת” אחרת. במקרים רבים יונים מביאות איתן הרבה מאוד לכלוך הנגרם מהלשלשת ומהנוצות שלהן, ואם זה היה נגמר בזה אולי אפשר היה להסתדר עם זה, אבל מדובר בלכלוך שעלול לגרום למחלות לא נעימות.

מחלות שעלולות להיגרם לאדם ומחייבות הרחקת יונים

  • דררת (פטיסקוזיס) – חיידק תוך תאי בשם כלמידיה פסיטצי, אשר גורם לדלקת עיניים ולפגיעה במערכת העיכול ובאיברים נוספים גם אצל היונים העצמן וגם בבני אדם. החיידק יכול לעבור לבני אדם באמצעות מגע ישיר עם יונה ובאמצעות שאיפת לשלשת נגועה. ממחקרים שבוצעו נמצא כי 40% מיוני הבר נגועות במחלה, ולכן יש חשיבות רבה להרחקת יונים מסביבת בני אדם.
  • דלקת ויבריונית – דלקת הנגרמת מחיידק הקמפילובקטר וגורמת לשלשולים קשים. המחלה עלולה לעבור מיונים לבני אדם באמצעות מגע ישיר עם היונה או עם לשלשת נגועה.

  • פארטיפוס – מחלה הנגרמת מחיידק הסלמונלה וגורמת לדלקות פרקים אצל יונים ולשלשולים קשים בבני אדם. החיידק עלול להימצא בלשלשת ולעבור לבני אדם באמצעות מגע ישיר ביונה חולה או בלשלשת עצמה.
  • דלקת מוח נגיפית – אמנם מחלה זו טרם אובחנה אצל בני אדם בארץ, אולם היא ידועה כמחלה קטלנית. מחלה זו נגרמת על ידי נגיפים ממשפחת הארבו, והיא יכולה לעבור מיונים לבני אדם באמצעות יתושי קולקס.

לא רק מחלות

המחלות הן כמובן הסיבה העיקרית לכך שחשוב לבצע הרחקת יונים, אולם הן מצטרפות למפגעים נוספים שאנחנו, בני האדם, חשופים להם כתוצאה מהימצאותן בקרבתנו. בין מפגעים אלה ניתן למנות קרדיות (קרציונים) אשר עוקצות גם בני אדם ועלולות לגרום לאלרגיות לא נעימות, נוצות שנושרות בכל מקום, קיני יונים שהם כמובן המקום שבו היונים מטילות ביצים ומתרבות, המיית יונים שיכולה להיות מאוד לא נעימה לאוזן בשעות מסוימות וכמובן – הלשלשת שלהן, שהיא מטרד בפני עצמו. 

כיצד מתבצעת הרחקת יונים?

השיטה הטובה ביותר לביצוע הרחקת ימים לצמיתות היא באמצעות התקנת רשתות ודוקרנים. את ההתקנה כדאי שיבצע רק איש מקצוע המוסמך לכך, גם משום שמדובר בדרך כלל בעבודה בגובה המהווה סכנת חיים, וגם משום שהניסיון שיש לו מאפשר לו לבצע את ההתקנה בצורה הטובה ביותר שבאמת תמנע כניסה של יונים. חשוב לדעת כי היום יש רשת יונים שהיא שקופה, ומועדפת על ידי אנשים רבים שחשוב להם להיפטר מהיונים, אבל לא לפגוע בעיצוב הבית והמבנה. רשת שקופה ליונים זהה ביעילותה לכל רשת אחרת, ומהווה פתרון מצוין למסתורי כביסה ומקומות נוספים.

הדברת יונים

על פי החוק בישראל חל איסור חמור על ביצוע הדברת יונים שכן מדובר בעבירה על חוק צער בעלי חיים. מי שיכול לבצע הדברת יונים הוא רק גוף המוסמך לכך, והסמכה זו ניתנת אך ורק במקרים קיצוניים. למרות זאת, חשוב לציין כי ברוב המקרים הדברה כזאת אינה נדרשת, משום שניתן להגיע לתוצאות מצוינות בשיטות המתקדמות לביצוע הרחקת יונים, אפילו לצמיתות.

מרום לשירותכם

אנחנו בחברת מרום מתמחים בהתקנת רשתות ודוקרנים בכל מקום רצוי, לרבות מסתורי כביסה, גינות, גגות ומקומות נוספים. במידת הצורך אנו מבצעים את העבודה בסנפלינג, אשר מאפשר לנו להגיע לכל מקום רצוי ולוודא כי היונים לא יוכלו להגיע אליו – לא לקנן ואפילו לא לעמוד.

לקבלת מידע נוסף ולהזמנת שירותי הרחקת יונים מקצועיים צרו עמנו קשר טלפוני או דרך האתר ונשמח לעמוד לשירותכם.

הרחקת יונים - עבודות בגובה מרום שיקום ואיטום מבנים

תוכן עניינים

מרום שיקום ואיטום מבנים דילוג לתוכן