מידרג לוגו

קבלן רשום מס' 36727

חיפוש

שיפוץ בניין הסכמת דיריים

אם החלטתם שאתם רוצים לבצע שיפוץ בבניין מבחינת נראות חיצונית בלבד- אתם צריכים את הסכמת הדיירים האחרים. אמנם החוק מחייב הסכמה רק של מחצית מבעלי הדירות אבל בשביל האווירה הטובה והחיים המשותפים חשוב להגיע לכמה שיותר הסכמות. כמובן שיש לקחת בחשבון שאם קיבלתם הודעה מהרשות המקומית או שהיה אצלכם בדק של מהנדס מבנים שהחליט שיש שיפוצים שהם חובה- עליכם ליידע את כלל הדיירים ולגרום להתחלת הליך השיפוץ בהקדם

שיפוץ בניין - שלבים
שיפוץ בניין – שלבים

להשיג את הסכמת דיריים בנוגע לכלל הנושאים

כך תקבלו את הסכמת הדיירים לביצוע השיפוץ בבניין חיצוני

• אם המבנה שלכם הוגדר כמבנה מסוכן או שאפילו קיבלתם צו הריסה של מבנה מסוכן הרי שאין בידכם ברירה וחובה לבצע שיפוץ וחיזוק של המבנה על ידי שימוש בשירותיו של קבלן המומחה בתחום.
• לפני כל סוג של שיפוץ חשוב לכנס אסיפת דיירים מסודרת ולהסביר לכל בעלי הדירות את משמעות השיפוץ- יתרונות וחסרונות, סיבות לביצוע השיפוץ, שלבי התהליך וכמובן זמנים. במידה והמהנדס יכול להצטרף לפגישה ולהסביר לדיירים את החשיבות כדאי שיעשה זאת.
• על מנת לאשר פרויקט של שיפוץ בניין אין צורך באישור של הרוב ומספיק אישור של כמחצית מבעלי הדירות בבניין. עם זאת תמיד מומלץ שכל הדיירים או לפחות רובם יסכימו לתהליך וייקחו בו חלק פעיל.
• במהלך האסיפה חשוב להעלות נקודות מסוימות כמו עלות השיפוץ הכללי של הנכס, חלוקת העלויות (העלות לרוב מתחלקת לפי גודל הנכס שמצוין בטאבו) וכן כדאי להעזר בחרה חיצונית שהיא זו שדואגת לעדכן עלויות ולבצע את הגביה מהדיירים בהתאם. יש כמובן לדאוג שהדיירים יבינו שאולי מדובר בהוצאה גדולה עכשיו אבל השיפוץ יעלה את ערך הנכס.
• חשוב להחליט לפני תחילת השיפוץ על נושאים כמו הוספת מעלית או חניה וכדומה. כמו כן אם ישנן דירות בבניין המשותף שמעוניינות לבצע שיפוץ בתוך הדירה ולבצע הוספה או שינויים של פריטים שפוגעים בחזית הבניין יש צורך באישור הקבלן שמבצע את תהליך השיפוץ ואין לבצע שיפוץ באופן עצמאי.
• בנוסף לכינוס אספת דיירים יש להוציא מכתב עדכון לדייר בכל תהליך השיפוץ ולוודא שאין בעל בית ואין מישהו שמתגורר בבניין או מסביב לו ואינו מודע לשיפוץ.
• חשוב לקבל הצעות מחיר ממבחר אנשי מקצוע ולהשוות ביניהן ולקבל את ההחלטה באספת דיירים מסודרת.
• באחריות הקבלן המבצע את עבודות השיפוץ לשמור על בטחון הדיירים בבניין עם זאת חשוב לקחת אחריות אישית- לא להסתובב במקומות שמבצעים בהם את השיפוץ, להתרחק מהפיגומים וכמובן לא לגעת בשום פסולת שנמצאת בסביבת הבניין. יש לדווח על כל מפגע או כל אדם או חפץ שנראה לכם חשוד ולא קשור לשיפוץ.

הסכמת דיירים על שיפוץ בניין

תוכן עניינים

מרום שיקום ואיטום מבנים דילוג לתוכן