מידרג לוגו

קבלן רשום מס' 36727

חיפוש

איטום קירות חיצוני

רוב הקירות החיצוניים בבנייני דירות מחופים בטיח או באבנים אך ישנם גם בניינים אשר מחופים כולם או בחלקם באבן ובטיח חיצוני. כל קיר חיצוני מצריך איטום מקצועי על מנת למנוע רטיבות שמגיעה לקירות הפנימיים ונזילות אפשריות. ניתן וצריך לאטום כל סוג של קיר ולצורך כך יש צורך לפנות לחברה המתמחה בביצוע איטום של מבנים.

הופעה של סדקים המצריכים איטום קירות חיצוני:

כאשר ישנם סדקים שמתחילים להופיע כל הקירות החיצוניים של המבנה מדובר לא רק בפגיעה אסתטית של הנראות של הנבנה אלא ליקוי בטיחותי. אותם סדקים יכולים להיות פתח לכניסה של מים שייצרו רטיבות ולחות שתייצר פטריות ועובש, וככל שהם מתרבים ומתרחבים הם יכולים לפגוע בחיבורים הפנימיים של הבניין- בחיבורים בין הקירות, בין קורות הבטון של יסודות הבניין ובחיבורים של התקרות. לכן יש צורך לאתר סדקים ולבצע איטום קירות חיצוניים במהרה.

כאשר מדובר באיטום קירות חיצוניים אשר מחופים בטיח צריך לשים לב קודם כל לסוג הסדקים שהופיעו בו. ישנם סדקים דקים יותר אשר מופיעים רק על גבי הטיח שמחפה את הקירות החיצוניים ואז יש צורך לגרד אותו ולמלא את החריצים בחומרי מילוי ותיקון וסתימת החריצים. לאחר מכן ניתן לצבוע מחדש את הקיר כך שיראה ממש כמו חדש. ישנם גם סדקים אשר עוברים וחוצים את כל העוברי של הקיר ולא תמיד ניתן לראות עד לאן הם מגיעים. במקרים כאלה יש צורך באטימה מיוחדת אשר חברות לאיטום מבנים המבצעות איטום קירות חיצוניים יודעות לבצע. על מנת להתאים את סוג הטיפול והאיטום הנדרש לקיר החיצוני קודם כל בעל המקצוע חייב לוודא שלא מדובר בסדקים אשר נמצאים כבר עכשיו בתהליך של התקדמות והתפשטות לתוך הקיר. במקרה שכזה אותם סדקים יכולים להגיע עד לעובי של מספר מילימטרים ולסכן את החיבורים של המבנה ואת היסודות שלו. לאחר שאיש המקצוע מוודא באיזה סוג סדקים מדובר הוא יבצע איטום קירות חיצוניים בהתאם.

אילו עוד סיבות מצריכות איטום קיר חיצוני?

כאשר הטיח שמכסה את הקיר החיצוני של הבניין מתקלף או נושר במקומות רבים יש צורך לנקות את הקיר, לוודא שאין סדקים מתחת ולבצע איטום של הסדקים וצביעה מחדש של הקיר בהתאם.

כיצד מתבצע איטום קירות חוץ

איטום קירות חוץ מתחיל כמובן בבדיקה מקיפה של הקירות החיצוניים על מנת להבין מה גודל העבודה. תחילה יבדוק הקבלן המבצע את מצב הטיח במבנה ולאחר מכן יבדוק את האיטום בגג, האיטום במרפסת, והאיטום במרזבים ובחלונות.

בדיקה זו מאפשרת לקבלן המבצע לתכנן את אופי הטיפול בבעיה. במידה הוא החליט שמדובר בבעיית איטום קירות חוץ פשוטה, הוא יבצע תיקון באמצעות מריחת שליכט צמנטי או שליכט אקרילי. אך במידה ואבחן כי הבעיה חמורה יותר הוא יבצע את התיקון על ידי ביצוע איטום עמוק יותר בין אריחי החיפוי.

איטום קירות חוץ בעלי אריחי חיפוי משיש או מאבן נעשה על ידי מסור דיסק אשר חורץ מחדש את המרווחים שבין החריצים. החריץ החדש יהיה בעומק של סנטימטר אחד ואליו יוחדר מלט שחור או מלט לבן, בהתאם לעיצוב הבניין כמובן. לאחר שהמלט יתייבש,  ימרחו בחריצים רובה אפוקסית או רובה אקרילית במרווחים. במידה ואבן החיפוי של הבניין היא אבן עם תכונות ספיגה של מים, יתבצע עליה טיפול נוסף והוא איטום בסילר.

חדשנות בביצוע איטום קירות חוץ

גובה הבניין משפיע על צורת העבודה של האיטום. בבתים פרטים או בתים בעלי קומות נמוכות הטיפול נעשה בעזרת פיגומים או סולמות, אך ברבי קומות ומגדלי מגורים (שמאוד נפוצים היום) נעשה הטיפול באמצעות אנשי מקצוע הנעזרים בכבלי סנפלינג, אחת מהשיטות החדשניות לביצוע איטום קירות חוץ.

לאיטום קירות חוץ באמצעות סנפלינג שלושה יתרונות עיקריים:

  1. ביצוע האיטום במהירות – בעבר השתמשו בפיגומים וכל פירוק והרכבה שלהם היה מסובך ולכן עבודות האיטום נמשכו זמן רב. השימוש בכבלי סנפלינג הוא קל, יעיל ובעיקר מהיר כי ניתן לפרק ולהרכיב אותם מחדש בצידו האחר של הבניין תוך זמן קצר.
  2. הוזלת עלות העבודה – השכרת פיגומים הינה יקרה יותר מאשר שימוש בכבלי סנפלינג.
  3. מאפשרת ביצוע איטום קירות חוץ במקומות צרים בהם לא ניתן להרכיב פיגומים.

עלויות איטום קירות חוץ

במידה ומדובר בבית פרטי, הרי שעלויות הטיפול בבעיית האיטום יחולו על בעלי הנכס. אך מה קורה כאשר מדובר בבית משותף? אז מתחלקת עלות הטיפול בכל דיירי הבניין באופן שווה בשווה, היות והחוק מגדיר קירות חיצוניים כרכוש משותף.

איטום קירות חיצוניים בסנפלינג

כל קיר של כל בניין מצריך בשלב כלשהו עבודות איטום של הקירות החיצוניים שלו. החשיבות היא רבה שכן איטום נכן ומקצועי ימנע רטיבות, נזקים של מזג אוויר ונזקים עתידיים לשלד של המבנה. את הקירות החיצוניים יש לאטום בצורה מקצועית וזאת יעשה על ידי חברה המומחית בתחום איטום קירות חיצוניים, לרוב בעזרת סנפלינג.

ככה מבצעים את העבודה 

כאשר מדובר במבנים גבוהים יש צורך להגיע לקומות העליונות ולגגות וגם לכל הפינות והנקודות שקשה להגיע אליהן ושחלקן אף נסתרות ברגיל. את העבודה הזו ניתן לבצע רק בעזרת סנפלינג ולכן חברות המציעות איטום קירות חיצוניים ושירותים נוספים בגובה מציעות בעצם שירותי סנפלינג של אנשי מקצוע שיודעים כיצד לבצע איטום קירות חיצוניים בסנפלינג בצורה הטובה ביותר, המקצועית ביותר, המהירה ביותר והבטוחה ביותר.

הסיבות שמצריכות איטום קירות חיצוניים בסנפלינג:

סיבה ראשונה- הופעת סדקים ראשוניים על גבי הקירות של המבנה. קודם כל מדובר במפגע אסתטי שהורס את הנראות של הבניין ואף מכער אותו ומיישן אותו. שנית, אותם סדקים אם לא יטפלו בהם וידאגו לאטום אותם יתרחבו ויגדלו ויהפכו למפגע בטיחותי של ממש לקירות החיצוניים של הבניין ולבניין כולו.

סיבה שנייה- רטיבות ולחות- כאשר מבררים ומוודאים שלא מדובר בסדקים שהם סדקים שטחיים על פני הקיר בלבד, ויש סדקים עמוקים יותר- כאלה שחוצים לאורך כל הקיר הסיבה יכולה להיות רטיבות מנזילה חיצונית או חדירה של מים לקירות מה שבסוף יוביל לרטיבות, נזילות עובש וטחב בקירות הפנימיים של הדירות בבניין. לכן יש צורך לאתר את מקור הנזילה ולבצע איטום או להזמין אינסטלטור מומחה לאיטום וביצוע עבודות אינסטלציה בגובה. ורק לאחר מן לתקן ולאטום את הסדקים עצמם.

סיבה שלישית- טיח מתקלף. כאשר הטיח מתקלף מעל הקירות יש צורך לבצע ניקוי ולבדוק אם מדובר בקילוף חיצוני בלבד שניתן לשייף ולצבוע או שישנם סדקים מתחת לאותם קילופים ויש צורך לתקן אותם.

סיבה רביעית- קירות חיצוניים בבניין אשר מחופים באבנים מעוררים את הצורך באיטום קירות שכן המרווחים בין האבנים, תזוזה של אחת האבנים או אי במידה ולא בוצע איטום כמו שצריך לפני שהניחו את האבנים על גבי הקירות- כל אלה מהווים סכנה שאבן תזוז ממקומה או חלילה תיפול ולכן יש לבדוק את היציבות שלהן, את המיקום שלהן ולבצע איטום היכן שצריך.

תחזוקה שוטפת של הבניין כוללת גם בדיקה באופן קבוע של הקירות החיצוניים וכאשר מופיעים סדקים או שהטיח מתקלף יש לפנות בהקדם האפשרי לחברת איטום שתבצע איטום קירות חיצוניים בסנפלינג ולא לחכות להרעה של המצבץ

איטום קירות חיצוניים

תוכן עניינים

מרום שיקום ואיטום מבנים דילוג לתוכן