קבלן רשום מס' 36727

איטום קירות חיצוניים

רוב הקירות החיצוניים בבנייני דירות מחופים בטיח או באבנים אך ישנם גם בניינים אשר מחופים כולם או בחלקם באבן ובטיח חיצוני. כל קיר חיצוני מצריך איטום מקצועי על מנת למנוע רטיבות שמגיעה לקירות הפנימיים ונזילות אפשריות. ניתן וצריך לאטום כל סוג של קיר ולצורך כך יש צורך לפנות לחברה המתמחה בביצוע איטום של מבנים.

הופעה של סדקים המצריכים איטום קירות חיצוניים:

כאשר ישנם סדקים שמתחילם להופיע כל הקירות החיצוניים של המבנה מדובר לא רק בפגיעה אסתטית של הנראות של הנבנה אלא ליקוי בטיחותי. אותם סדקים יכולים להיות פתח לכניסה של מים שייצרו רטיבות ולחות שתייצר פטריות ועובש, וככל שהם מתרבים ומתרחבים הם יכולים לפגוע בחיבורים הפנימיים של הבניין- בחיבורים בין הקירות, בין קורות הבטון של יסודות הבניין ובחיבורים של התקרות. לכן יש צורך לאתר סדקים ולבצע איטום קירות חיצוניים במהרה.

כאשר מדובר באיטום קירות חיצוניים אשר מחופים בטיח צריך לשים לב קודם כל לסוג הסדקים שהופיעו בו. ישנם סדקים דקים יותר אשר מופיעים רק על גבי הטיח שמחפה את הקירות החיצוניים ואז יש צורך לגרד אותו ולמלא את החריצים בחומרי מילוי ותיקון וסתימת החריצים. לאחר מכן ניתן לצבוע מחדש את הקיר כך שיראה ממש כמו חדש. ישנם גם סדקים אשר עוברים וחוצים את כל העוברי של הקיר ולא תמיד ניתן לראות עד לאן הם מגיעים. במקרים כאלה יש צורך באטימה מיוחדת אשר חברות לאיטום מבנים המבצעות איטום קירות חיצוניים יודעות לבצע. על מנת להתאים את סוג הטיפול והאיטום הנדרש לקיר החיצוני קודם כל בעל המקצוע חייב לוודא שלא מדובר בסדקים אשר נמצאים כבר עכשיו בתהליך של התקדמות והתפשטות לתוך הקיר. במקרה שכזה אותם סדקים יכולים להגיע עד לעובי של מספר מילימטרים ולסכן את החיבורים של המבנה ואת היסודות שלו. לאחר שאיש המקצוע מוודא באיזה סוג סדקים מדובר הוא יבצע איטום קירות חיצוניים בהתאם.

אילו עוד סיבות מצריכות איטום קירות חיצוניים?

כאשר הטיח שמכסה את הקיר החיצוני של הבניין מתקלף או נושר במקומות רבים יש צורך לנקות את הקיר, לוודא שאין סדקים מתחת ולבצע איטום של הסדקים וצביעה מחדש של הקיר בהתאם.

מרום - איטום גגות | שיקום מבנים דילוג לתוכן