מידרג לוגו

קבלן רשום מס' 36727

חיפוש

איטום מרתפים: קירות מרתף, רצפות מרתף

מיקומם של המרתפים בבתים אמנם מהווה ביטחון גדול יותר משאר חדרי הבית אך דווקא בגלל המיקום שלהם הם זקוקים לאיטום איכותי יותר. כן, כל מרתף זקוק לאיטום איכותי, ולא- לא כל אחד יכול לבצע את האיטום. חשוב לשכור את שירותיו של איש מקצוע שיודע לאטום מרתפים שכן איטום איכותי ומקצועי יבטיח לכם שקט לזמן ארוך.

איטום קירות מרתף במבנים תת קרקעיים:

כאשר מבצעים איטום לשטחים חיצוניים כמו לדוגמא איטום גגות או איטום של קירות חיצוניים מדובר בסוג איטום שונה מאשר איטום מרתפים. איטום מרתפים נכנס תחת איטום מבנים תת קרקעיים ולכן ישנה חשיבות לבחירת איש מקצוע שיודע לבחון את השטח, לגלות את נקודות התורפה ולבצע את האיטם הטוב ביותר עם החומרים המתאימים.

איטום קירות המרתף הוא קריטי על מנת למנוע חדירת רטיבות ומים לתוך המרתף. יש לבצע איטום יסודי של כל הקירות, כולל קירות הבטון והטיח, באמצעות חומרי איטום איכותיים.

בכדי להגן על המרתף בצורה הטובה ביותר יש לתכנן את האיטום כבר בשלב תכנון המרתף שכן תכנון לקוי עלול לגרום למצב של נזק תמידי כמו נזילות, רטיבות וכתמי לחות ועובש. המרתף חשוף ללא מעט מקורות מים שיכולים לחדור אליו- פיצוץ בצנרת הבית, מי תהום, חדירת מי גשמים לקרקע ועוד- ולכן הוא צריך להיות אטום בקירות בתקרה וברצפה בהתאם.

מרום שירותי איטום מרתפים:

את איטום המרתף יש כאמור להכניס כבר בשלב התכנון של בניית המרתף מכיוון שהרבה יותר משתלם וקל למנוע תקלות וליקויים מאשר לתקן אותם בהמשך. עם זאת יש פעמים בהן התכנון היה לקוי או שבכל זאת יש צורך לבצע איטום למרתף ולכן יש צורך באיש מקצוע שיודע לבצע את האיטום בצורה הטובה ביותר. יש צורך לבחור את חומר האיטום המתאים לביצוע איטום של מרתף, את צורת היישום שלו אם בהתזה או במריחה ולוודא את עובי החומר ואת זמן העמידות שלו.

לפני ביצוע האיטום בפועל של המרתף על ידי יישום של חומר האיטום הנבחר שמתאים ביותר, יש לבצע עבודת הכנה ולארגן את המרתף בהתאם. הכנת המרתף לביצוע איטום כוללת הסרה של כל השכבות של הקיר- יש להסיר את הצבע, את הטיח, את האריחים וגם את המילוי. ברגע שמגיעים לשכבה של הבטון עצמו ניתן להתחיל בתהליך האיטום, אלא אם כן בתהליך הסרת שכבות הקיר נמצאים סימנים של הופעת חלודה ואז יש צורך לחצוב עוד לעומק. לאחר מכן ניתן ליישם את חומר האיטום ולהחזיר מעל את שכבות הקיר עד לצבע החיצוני הסופי.

ממש כמו שחשוב לאטום חדרים ומבנים חיצוניים מחדירה של מים פנימה , חשוב ביותר לבצע איטום איכותי ומקצועי למרתף שהוא כאמור חדר שחשוף ליותר מים ואיטום ישמור עליו לאורך שנים.

איטום רצפת מרתף

איטום רצפת המרתף הוא חלק בלתי נפרד מתהליך האיטום הכולל של המרתף. הרצפה חשופה אף היא לחדירת רטיבות ולחץ מי תהום ולכן דורשת טיפול מיוחד.

יש מספר דרכים לאטום את רצפת המרתף:

  • יריעות ביטומניות – מהשיטות הנפוצות והאמינות ביותר לאיטום.
  • איטום צמנטי – מריחת חומר איטום על בסיס צמנט.
  • איטום פולימרי – חומר איטום גמיש על בסיס פולימרים.
  • איטום ביטומני – בהתזה או במריחה

הבחירה בשיטת האיטום תלויה בסוג המבנה, סוג הקרקע ומידת החשיפות למים והתקציב. חברתנו מציעה מגוון פתרונות איטום לרצפות מרתפים לפי צרכי הלקוח.

אנו מקפידים לבצע את העבודה בצורה יסודית תוך הכנת השטח, יישום שכבות האיטום וביצוע בדיקות הצפה לווידוא אטימות מושלמת. איטום רצפת המרתף הוא המפתח למניעת רטיבות ונזילות בכל שטח המרתף.

איטום מרתפים

תוכן עניינים

מרום שיקום ואיטום מבנים דילוג לתוכן