קבלן רשום מס' 36727

איטום מרתפים

מיקומם של המרתפים בבתים אמנם מהווה ביטחון גדול יותר משאר חדרי הבית אך דווקא בגלל המיקום שלהם הם זקוקים לאיטום איכותי יותר. כן, כל מרתף זקוק לאיטום איכותי, ולא- לא כל אחד יכול לבצע את האיטום. חשוב לשכור את שירותיו של איש מקצוע שיודע לאטום מרתפים שכן איטום איכותי ומקצועי יבטיח לכם שקט לזמן ארוך.

 

איטום מבנים תת קרקעיים:

כאשר מבצעים איטום לשטחים חיצוניים כמו לדוגמא איטום גגות או איטום של קירות חיצוניים מדובר בסוג איטום שונה מאשר איטום מרתפים. איטום מרתפים נכנס תחת איטום מבנים תת קרקעיים ולכן ישנה חשיבות לבחירת איש מקצוע שיודע לבחון את השטח, לגלות את נקודות התורפה ולבצע את האיטם הטוב ביותר עם החומרים המתאימים.

בכדי להגן על המרתף בצורה הטובה ביותר יש לתכנן את האיטום כבר בשלב תכנון המרתף שכן תכנון לקוי עלול לגרום למצב של נזק תמידי כמו נזילות, רטיבות וכתמי לחות ועובש. המרתף חשוף ללא מעט מקורות מים שיכולים לחדור אליו- פיצוץ בצנרת הבית, מי תהום, חדירת מי גשמים לקרקע ועוד- ולכן הוא צריך להיות אטום בקירות בתקרה וברצפה בהתאם.

 

מרום שירותי איטום מרתפים:

את איטום המרתף יש כאמור להכניס כבר בשלב התכנון של בניית המרתף מכיוון שהרבה יותר משתלם וקל למנוע תקלות וליקויים מאשר לתקן אותם בהמשך. עם זאת יש פעמים בהן התכנון היה לקוי או שבכל זאת יש צורך לבצע איטום למרתך ולכן יש צורך באיש מקצוע שיודע לבצע את האיטום בצורה הטובה ביותר. יש צורך לבחור את חומר האיטום המתאים לביצוע איטום של מרתף, את צורת היישום שלו אם בהתזה או במריחה ולוודא את עובי החומר ואת זמן העמידות שלו.

לפני ביצוע האיטום בפועל של המרתף על ידי יישום של חומר האיטום הנבחר שמתאים ביותר, יש לבצע עבודת הכנה ולארגן את המרתף בהתאם. הכנת המרתף לביצוע איטום כוללת הסרה של כל השכבות של הקיר- יש להסיר את הצבע, את הטיח, את האריחים וגם את המילוי. ברגע שמגיעים לשכבה של הבטון עצמו ניתן להתחיל בתהליך האיטום, אלא אם כן בתהליך הסרת שכבות הקיר נמצאים סימנים של הופעת חלודה ואז יש צורך לחצוב עוד לעומק. לאחר מכן ניתן ליישם את חומר האיטום ולהחזיר מעל את שכבות הקיר עד לצבע החיצוני הסופי.

ממש כמו שחשוב לאטום חדרים ומבנים חיצוניים מחדירה של מים פנימה , חשוב ביותר לבצע איטום איכותי ומקצועי למרתף שהוא כאמור חדר שחשוף ליותר מים ואיטום ישמור עליו לאורך שנים.

מרום - איטום גגות | שיקום מבנים דילוג לתוכן